بزرگ شدن سینه مردان

بزرگ شدن سینه مردان یا ژنیکوماستی

بزرگ شدن سایز سینه ها در آقایان که یکی از مشکلات بین آقایان است را اصطلاحا ژنیکوماستی می گویند. این اختلال که در تمامی سنین بر اثر رشد بیش از حد بافت چربی در زیر پستان ها اتفاق می افتد، ناشی از تغییرات هورمونی، عوامل ژنتیکی، چاقی و اضافه وزن و یا مصرف برخی داروهای خاص می باشد. ژنیکوماستی می تواند برای یک طرف سینه یا هر دو اتفاق بیافتد که در نهایت باعث پایین آمدن اعتماد به نفس فرد می شود، و حتی در برخی موارد، افراد هنگام انجام برخی فعالیت های فیزیکی به مشکل بر می خورند.ژنیکوماستی چیست؟

بزرگ شدن سایز سینه ها در آقایان که یکی از مشکلات بین آقایان است را اصطلاحا ژنیکوماستی می گویند. این اختلال که در تمامی سنین بر اثر رشد بیش از حد بافت چربی در زیر پستان ها اتفاق می افتد، ناشی از تغییرات هورمونی، عوامل ژنتیکی، چاقی و اضافه وزن و یا مصرف برخی داروهای خاص می باشد. ژنیکوماستی می تواند برای یک طرف سینه یا هر دو اتفاق بیافتد که در نهایت باعث پایین آمدن اعتماد به نفس فرد می شود، و حتی در برخی موارد، افراد هنگام انجام برخی فعالیت های فیزیکی به مشکل بر می خورند.


مشاوره با خانم دکتر جلیلی فوق تخصص جراحی سینه تهران  میتواند کمک بزرگی در زمینه جراحی های مرتبط با پستان برای شما باشد


برخی مشخصات ژنیکوماستی

1-جمع چربی به صورت موضعی 2-پوست اضافه 3-بزرگ‌ شدن یکی از سینه ها و یا هر دو در موارد شدید ژنیکوماستی، بزرگ بودن سینه ها می تواند منجر به افتادگی و یا کشیدگی هاله قهوه ای رنگ اطراف سینه شود. در چنین شرایطی، پوزیشن و اندازه هاله از طریق جراحی بهبود می یابد و از میزان پوست اضافه نیز کاسته خواهد شد. جراحی ژنیکوماستی، به کوچک کردن سینه در آقایان کمک می کند.


چه افرادی می توانند جراحی ژنیکوماستی انجام بدهند؟

آقایانی که: علی رغم دنبال کردن‌ سایر اقدامات درمانی، تغییری در سایز سینه های خود احساس نکرده اند. از لحاظ بدنی سالم هستند. دخانیات و یا سایر مواد اعتیاد آور مصرف نمی کنند. انتظارات واقع بینانه و ‌مثبتی از نتیجه جراحی دارند. وزن‌ بدنی ایده آل و ‌متعادلی دارند. رشد سینه های شان کامل شده است. از بزرگ‌ بودن سینه هایشان خجالت می کشند..


مشاوره پیش از جراحی ژنیکوماستی

سوالاتی که بیماران قبل از عمل باید از جراح خود بپرسند مدت زمان فعالیت جراح و سابقه تعداد جراحی های انجام شده- آیا جراح عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی می باشد یا خیر- جراح در کدام بیمارستان ها عمل می کند-- آیا جراح دوره فوق تخصص جراحی پلاستیک را گذرانده است- این که آیا بیمار کاندید مناسب این جراحی می باشد یا خیر- محل و نحوه انجام جراحی- طول دوره نقاهت و بهبودی- خطرات و عوارض احتمالی جراحی- عکس های قبل و بعد بیماران- نتایج احتمالی جراحی


اقدامات و مراقبت های قبل از عمل ژنیکوماستی

یکی از مهم ترین اقدامات پیش از جراحی، تعیین بهترین شیوه جراحی می باشد، که از طریق معاینه و بررسی آناتومی بیمار و هم چنین مواردی مانند: میزان بافت سینه چربی اضافه افتادگی پوست اطراف هاله سینه تشخیص داده می شود.

دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید