بررسی اثربخشی لیپوماتیک و لیپوساکشن

بررسی اثربخشی لیپوماتیک و لیپوساکشن

جراحی لیپوساکشن و لیپوماتیک در زمینه پزشکی به طور فزاینده ای محبوب شده اند. این روش ها برای حذف چربی های ناخواسته برای ایجاد زیبایی ظاهری یا کمک به افراد در معرض خطر بیماری های خاص استفاده می شوند. این روش می تواند به لاغری برای کانتورینگ بدن، از بین بردن خطوط ریز، چین و چروک و سایر علائم پیری کمک نماید. همچنین برای کاهش عوارض جانبی دیابت و درمان انواع بیماری های دیگر استفاده شده است. این روش در مورد هدف قرار دادن سلول‌ه ای چربی به صورت موضعی، با حداقل درد یا کوتاه ترین دوره نقاهت بعد از جراحی، فوق‌العاده مؤثر است. نتایج حاصل از این روش ‌ها فوراً قابل مشاهده خواهد بود. بیماران اغلب در عرض چند روز پس از عمل متوجه بهبود شکل بدن خود می‌شوند. در حالی که برخی از خطرات مرتبط با این نوع عمل وجود دارد، به طور کلی یکی از موثرترین درمان ها برای خلاص شدن از شر سلول های چربی اضافی و تغییر شکل خطوط بدن به سرعت و به طور دائم در نظر گرفته می شود.بررسی کامل دو روش جراحی لیپوماتیک و لیپوساکشن

بررسی کامل دو روش جراحی لیپوماتیک و لیپوساکشن

  • بررسی عمل جراحی لیپوماتیک

با افزایش تقاضا در جهان امروزه، لیپوماتیک به عنوان یکی از بهترین گزینه ها برای کاهش وزن است. این روش جراحی به گونه ای است که در آن چربی های ناخواسته بدن فرد با جراحی برداشته می شود. به عبارت دیگر، برای از بین بردن تجمع چربی سر سخت استفاده می شود.

ثابت شده است که عمل لیپوماتیک برای بسیاری از افراد کاملاً مفید است، زیرا به آن ها اجازه می دهد تا تعداد عوارض سلامتی ناشی از نرخ متابولیک ضعیف ناشی از چربی بیش از حد در بدن را کاهش دهند.

اثر بخشی این عمل در توانایی آن برای هدف قرار دادن مناطق خاص و انجام روش های لیپوساکشن با دقت است. علاوه بر این، پزشکان می توانند از عمل لیپوماتیک به عنوان بخشی از یک برنامه درمانی گسترده که منجر به سبک زندگی سالم تر و پایدار می شود، استفاده کنند.

 

  • بررسی عمل جراحی لیپوساکشن

لیپوساکشن یک روش جراحی بسیار رایج است که چربی زیر پوست را هدف قرار می دهد و ظاهر، فرم بدن را بهبود می بخشد. این روش شامل برداشتن رسوبات چربی ناخواسته از نواحی خاصی از بدن برای ایجاد ظاهری جذاب تر است.

اثربخشی لیپوساکشن به وضعیت سلامت فردی بیمار و نتیجه مطلوب آن ها بستگی دارد. درک نحوه عملکرد لیپوساکشن می تواند به شما کمک کند تصمیمی آگاهانه در مورد این که آیا این عمل برای شما مناسب است یا خیر.

برای تعیین این که آیا لیپوساکشن می تواند بهترین راه حل برای هدف قرار دادن مناطق خاصی از چربی های سرسخت، ایجاد منحنی های صاف تر و به دست آوردن نتایج مطلوب باشد، مشورت با جراح بسیار با تجربه همانند خانم دکتر رقیه جلیلی بسیار مهم است.


تفاوت عمل جراحی لیپوماتیک با لیپوساکشن

تفاوت عمل جراحی لیپوماتیک با لیپوساکشن

جراحی لیپوماتیک و لیپوساکشن،  دو روش جراحی زیبایی هستند که برای برداشتن چربی از نواحی خاصی از بدن استفاده می شوند. اگر چه آن ها اغلب به جای یک دیگر استفاده می شوند، تفاوت مشخصی بین این دو درمان وجود دارد.

  1. لیپوماتیک که به عنوان لیپوساکشن با کمک لیزر و امواج نیز شناخته می شود، از یک منبع انرژی برای شکستن سلول های چربی قبل از ساکشن استفاده می کند. از سوی دیگر، لیپوساکشن شامل استفاده از حرارت برای ساکشن است و خطرات بیشتری را در پی دارد. هر دو روش بسته به نیازهای فردی مانند سن و نوع بدن، مزایا و معایبی دارند. از آنجایی که هر دو روش دارای سطوح متفاوتی از میزان موفقیت و خطرات مرتبط هستند، مهم است که قبل از تصمیم گیری در مورد هر یک، هر دو فرآیند را به طور کامل درک کنید.
  2. تفاوت دیگری که میان این دو روش وجود دارد، این است که در جراحی لیپوماتیک، چربی از طریق امواج با فرکانس های دقیق، از حالت جامد به مایع تبدیل شده و بعد می توان از این چربی برای زیبا تر کردن قسمت های مختلف بدن، استفاده نمود. اما در لیپوساکشن، چربی ها به وسیله ی حرارت، آسیب دیده و بعد از تخلیه نمی توان از آن استفاده ای نمود.
  3. تفاوت دیگر میان جراحی لیپوماتیک و لیپوساکشن این است که در جراحی به وسیله ی ساکشن، نیاز به قدرت فیزیکی جراح می باشد. همین امر باعث شده تا جراح بعد از مدتی خسته و احتمال تغییر در میزان دقت از قبل تعیین شده، بشود. اما در جراحی لیپوماتیک، به وسیله ی کانولا که وارد بدن می شود، این لوله از طریق فرکانس به راحتی همان طور که در قسمت قبل نیز گفته شد، چربی را بدون آسب رساندن به بافت اصلی، از حالت جامد به مایع تبدیل می نماید.

 


بررسی سیستماتیک و متا آنالیز ایمنی و اثربخشی لیپوماتیک و لیپوساکشن

لیپوماتیک یک جراحی نوظهور است که هدف آن کاهش چربی و تغییر شکل خطوط بدن با کاهش چربی از قسمت‌های خاصی از بدن است. این روش به طور فزاینده ای محبوب شده است زیرا بالقوه کمتر تهاجمی نسبت به لیپوساکشن سنتی است و ممکن است خطرات و عوارض جانبی کمتری داشته باشد. اخیراً یک بررسی سیستماتیک و متاآنالیز به منظور شناسایی ایمنی و اثربخشی تکنیک های لیپوساکشن انجام شده است. این مطالعه و بررسی نشان می دهد که اثربخشی جراحی لیپوماتیک برای افراد حتی از نظر ایمنی فرد نیز، بسیار مناسب و قابل اطمینان نسبت به روش های سنتی لیپوساکشن می باشد.


برداشتن بافت طبیعی چربی و انتقال آن به سینه و باسن

برداشتن بافت طبیعی چربی و انتقال آن به سینه و باسن

لیپوماتیک روشی است که شامل برداشتن بافت چربی طبیعی از یک ناحیه از بدن و انتقال آن به ناحیه دیگر است. از این تکنیک می توان برای کانتورینگ صورت، کانتورینگ بدن و حتی برای جراحی ترمیمی استفاده کرد.

این روش توسط اکثر جراحان با تجربه از جمله خانم دکتر رقیه جلیلی به عنوان یک روش ایمن و موثر برای تغییر شکل دائمی صورت یا بدن تایید شده است. نتایج جراحی معمولا طولانی مدت هستند و بیماران دوران نقاهت بسیار کمی را پس از عمل تجربه خواهند کرد.

جراحی‌ لیپوماتیک با استفاده از تکنیک ‌های کم تهاجمی انجام می‌شوند که به این معنی است که اختلال کمتری در بافت چربی ایجاد می‌شود و در عین حال نتایج عالی را ارائه می‌دهد.

در طی این روش‌، چربی اضافی از نواحی مانند شکم، بازو ها یا ران ‌ها برداشته می‌شود و سپس به نواحی مانند سینه ‌ها یا باسن منتقل می‌شود تا ظاهری جذاب تر داشته باشد.

با برنامه ریزی دقیق و اجرا توسط جراحی با سابقه مانند خانم دکتر رقیه جلیلی، جراحی لیپوماتیک می تواند یک راه حل بسیار عالی برای افرادی که به دنبال ظاهر دلخواه خود هستند، ارائه دهد.

شاید آشنایی با خانم دکتر جلیلی فوق تخصص جراحی سینه تهران  بتواند کمک بزرگی در زمینه جراحی های مرتبط با پستان برای شما باشد.

در نظر داشته باشید که به طور کلی، اثر بخشی لیپوماتیک و لیپوساکشن، به عوامل متفاوتی بستگی دارد. این عوامل می تواند شامل: سن، بیماری زمینه ای و ژنتیک و...  باشد.

توجه داشته باشید که روش جراحی لیپوماتیک یکی از کم خطر ترین روش های زیبایی و کانتور بدن می باشد. شما می توانید با گرفتم مشاوره از متخصصی با تجربه در این زمینه همچون خانم دکتر رقیه جلیلی، تصمیم خود را درباره ی انتخاب روش جراحی زیبایی، بگیرید.

دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید