بالا کشیدن سینه

بالا کشیدن سینه | جراحی لیفت سینه

گاهی بر اثر افزایش سن در خانم‌ها و یا عوامل دیگری مانند بارداری و شیردهی، سینه‌ها دچار افتادگی وحتی عدم تقارن می‌شود و یا در برخی دیگر به دلایل ارثی بافت ماهیچه‌ی کمی در این ناحیه وجود دارد، از این رو به دنبال روشی کم خطر برای افزایش سایز سینه خود و یا اصلاح فرم آن را هستند.بالاکشیدن سینه

با انجام عمل پروتز سینه در تهران می‌توانید ظاهر سینه‌های خود را بهبود دهید. گاهی بر اثر افزایش سن در خانم‌ها و یا عوامل دیگری مانند بارداری و شیردهی، سینه‌ها دچار افتادگی وحتی عدم تقارن می‌شود و یا در برخی دیگر به دلایل ارثی بافت ماهیچه‌ی کمی در این ناحیه وجود دارد، از این رو به دنبال روشی کم خطر برای افزایش سایز سینه خود و یا اصلاح فرم آن را هستند.

جراحی پروتز سینه در تهران

ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با روش جراحی زیبایی سینه بیشتر آشنا کنیم تا بتوانید با کمک پروتز و یا ایمپلنت‌ به فرم دلخواه خود برسید.

لیفت سینه یا ماستوپکسی یکی از جراحی های رایج در میان خانم ها است و اکثر بانوان به دلیل موقعیت سینه، افتادگی نوک سینه به دلایل مختلف ، به جراحی لیفت سینه اقدام می کنند.با انجام لیفت سینه می توان سینه ای سفت و خوش فرم داشت.

 


علل افتادگی سینه

یکی از دلایل افتادگی سینه افزایش سن است با بالا رفتن سن، و نیروی جاذبه بافت سینه به طور طبیعی کمی انعطاف پذیری خود را از دست می دهد و به طور فزاینده ای کم می شود.

از دیگر دلایل افتادگی سینه می توان به بارداری و سپس شیردهی اشاره کرد در این بازه سینه ها کشش یافته و دچار افتادگی می شوند.

کاهش وزن نیز یکی دیگر از دلایل افتادگی سینه در خانم ها می باشد.زنانی که وزن قابل توجهی از دست میدهند، که معمولا با کاهش حجم سینه همراه است و در نهایت به تغییر شکل اولیه سینه منجر می شود. ودر نهایت ژنتیک نیز در افتادگی بافت سینه در زنان نقش دارد.


جراحی لیفت سینه برای چه کسانی پیشنهاد می شود؟

-کسانی که نوک سینه های آنها به سمت پایین است. -کسانی که نوک سینه ها یا منحنی که در زیر سینه قرار می گیرند. - کسانی که سینه های نا متقارن دارند. سینه هایی که به صورت کشیده هستند و تمایل دارند گرد به نظر برسد.


مشاوره با خانم دکتر جلیلی فوق تخصص جراحی سینه تهران  میتواند کمک بزرگی در زمینه جراحی های مرتبط با پستان برای شما باشد

روش انجام جراحی لیفت سینه:

تکنیک لیفتینگ هلالی اغلب برای زنان که سینه کوچک دارند، استفاده می شود.

در این روش یک برش کوچک به نیمه اطراف نیمه بالای لبه سینه زده می شود. لیفتینگ هلالی اغلب هنگامی که یک بیمار در معرض یک روش فیلینگ سینه قرار می گیرد نیز، انجام می شود. این تکنیک باعث کم شدن زخم ها می شود.

لیفتینگ گرد: این روش برای سفتی خفیف تا متوسط در سینه موثر است. یک برش دایره ای در اطراف لبه آرئولار (نوک سینه) اجرا می شود و مانند لیفتینگ هلالی اغلب در عمل جراحی افزایش سایز سینه انجام می شود.

این لیفتینگ همچنین می تواند در کاهش سایز آرئولار مفید باشد. زخم در اطراف لبه آرئولار قرار دارد اما در طول زمان محو می شود.

لیفتینگ لنگری: سه خط برش شامل برش دور هاله و برش عمودی از هاله سینه تا چین طبیعی زیر سینه و برش افقی به موازات چین زیر سینه تشکیل شده است.

این روش با بیشترین میزان برش جراحی همراه است.در زنانی که افتادگی شدید سینه و همچنین افتادگی نوک سینه دارند و با روشهای قبلی نتایج مطلوب را بدست نمی آید، بکار می رود این روش برای انجام همزمان لیفت سینه با کوچک کردن آن انجام می شود، و جراح قادر به حذف مقدار قابل توجهی از پوست اضافه و کاهش بافت سینه است.


مراقبت بعد از لیفت سینه

به هنگام خوابیدن به گونه ای دراز بکشید که سرتان از دیگر نقاط بدن بالاتر باشد تا فشاری به بدنتان وارد نشود .

بعد از 2 روز می توانید حمام کنید زمانی است که ابزار تخلیه خون و مایعات که به بدن متصل شده برداشته شود .بهتر است به هنگام حمام کردن از یک همراه کمک بگیرید تا حمام کردن برایتان آسان تر باشد .

استفاده از استخر های عمومی و وان تا 2 ماه ممنوع است . بهتر است محل جراحی شده را به صورت مداوم ضد عفونی کنید این کار را می توانید با دستمال تمیز ضد عفونی کنید.

استفاده از سوتین های فنر دار یا سیم دار ممنوع است استفاده از سوتین طبی تا 2 ماه از آفتاب گرفتن خودداری کنید. اطراف زخم هایتان را نرم نگه دارید .

بهترین جراح سرطان سینه در تهران

  حضور دکتر رقیه جلیلی در سومین کنگره تازه‌های جراحی پستان، دانشگاه علوم پزشکی 


اسکار یا جای زخم بعد از عمل لیفت سینه

یکی از نگرانی های افراد در خصوص انجام عمل لیفت سینه ، ماندگار بودن جای زخم ها یا اسکار است.

اگر چه عمل بالا کشیدن سینه قاعدتا سبب ایجاد اسکار می شود اما جای زخم ها در صورت مراقبت های صحیح پس از عمل آنقدر مشخص نیست و جای نگرانی از بابت آن وجود ندارد.

بهترین راه برای پیشگیری از ایجاد اسکارهای بزرگ ، انتخاب بهترین جراح زیبایی سینه است که تجربه زیادی در عمل های مختلف لیفت سینه دارد.

در انتخاب پزشک خود دقت لازم را به عمل آورید زیرا گاهاً انتخاب یک پزشک صرفاً به دلیل صرفه جویی در هزینه ها می تواند نتایج جبران ناپذیری به همراه داشته باشد.

برای کاهش اسکارهای ناشی از ماستوپکسی ، می توانید از روش های خانگی مانند ماساژ محل زخم با استفاده از لوسیون ها و کرم های مخصوص و ضد آفتاب های استاندارد استفاده کنید.

علاوه بر این، انجام مراقبت های پس از عمل مانند پرهیز از مصرف دخانیات و پرهیز از انجام فعالیت های سنگین می تواند به بهبودی هرچه بهتر و سریع تر اسکاره ها کمک کند.

دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید