بهترین دکتر ابدومینوپلاستی در تهران

بهترین دکتر ابدومینوپلاستی در تهران کیست ؟

شکم صاف و زیبا در افزایش اعتماد به‌ نفس شما برای حضور در اجتماع نقش مهمی دارد خصوصا اگر جراحی ابدو (abdominoplasty) توسط بهترین دکتر ابدومینوپلاستی در تهران صورت بگیرد.


هدف جراحی ابدومینوپلاستی (tummy tuck) از بین بردن پوست اضافی شکم است.

تامی تاک روشی است که علاوه بر تخلیه چربی‌های اضافی به سفت و محکم شدن پوست شکم کمک می‌کند.

در این مطلب در مورد جراحی ابدومینوپلاستی توسط دکتر رقیه جلیلی می پردازیم و درمورد انواع جراحی زیبایی شکم و تامی تاک ، اقدامات لازم قبل از ابدومینوپلاستی وراهکارهای پیشگیری از عوارض احتمالی این جراحی و ... مطالب مفیدی ارائه خواهیم کرد با ما باشید.


انواع جراحی زیبایی شکم

تجمع توده چربی در ناحیه شکم بسیار آزاردهنده بود و در کاهش اعتمادبه‌نفس نقش مهمی دارد. استفاده از رژیم غذایی سالم و غنی از فیبر در کنار انجام فعالیت‌های ورزشی در تناسب اندام و کاهش توده چربی شکمی مؤثر است.

این روش علی‌رغم مزایای متعددی که دارد بسیار زمان‌بر بوده و ممکن است وقت کافی برای این کار نداشته باشید.

جراحی شکم روشی زودبازده و بسیار مفید برای افزایش اعتمادبه‌نفس و تناسب اندام است. در سال‌های اخیر برای استخراج چربی از ناحیه شکم سه روش کاربردی ابداع شده است.

این روش‌ها عبارتند از:

• لیپوماتیک

لیپوماتیک یا پیکرتراشی یکی از مهم‌ترین جراحی‌های زیبایی شکم است که به‌دلیل عوارض کم محبوبیت بالایی دارد. در این روش، توده چربی از طریق ارتعاش لوله‌های کانولا در زیر پوست شکم دفع می‌شوند. چربی‌های استخراج شده از این طریق کاملاً سالم بوده و می‌توان از آن‌ها برای تزریق در سایر نواحی بدن استفاده‌ کرد. شاید بپرسید تفاوت اصلی لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی چیست؟ در ادامه به بررسی تفاوت‌های این دو جراحی زیبایی می‌پردازیم. اما قبل از بررسی این مورد باید به این نکته اشاره کنیم که در روش لیپوماتیک برای پیشگیری از چروک شدن پوست بعد از پایان عمل حدود نیم تا یک سانتی‌متر از چربی زیر پوست دست نخورده باقی خواهد ماند. در این روش احتمال آسیب به عروق و بافت‌های اطراف ناحیه عمل به صفر رسیده است.

• لیپوساکشن

اولین روشی که برای تخلیه توده چربی شکمی انجام شد، روش لیپوساکشن بود. در این جراحی ابتدا مایعی در داخل شکم تزریق شده و سپس با دستگاهی به نام ساکشن چربی‌های اضافی تخلیه می‌شود. آمبولی ریه و مرگ دو عارضه جدی و خطرناک این جراحی است. به همین دلیل، امروز جراحان انجام این عمل زیبایی را توصیه نمی‌کنند.

• ابدومینوپلاستی

سومین روشی که برای تناسب اندام به کار می‌رود، جراحی ابدومینوپلاستی است. در این روش علاوه بر حذف توده اضافی چربی، بافت ناحیه شکم سفت و محکم خواهد شد. در صورت رعایت دستورالعمل‌های مراقبتی احتمال افزایش چربی شکم بعد از عمل بسیار نادر است.


ابدومینوپلاستی (جراحی زیبایی شکم) چیست؟

 

شکم صاف و زیبا در افزایش اعتماد به‌ نفس شما برای حضور در اجتماع نقش مهمی دارد خصوصا اگر این جراحی توسط  جراحان ابدومینوپلاستی انجام شود. پیشرفت‌های علم پزشکی سبب ایجاد روش‌های مختلفی برای پیکرتراشی و تخلیه چربی‌ها شده است.

ابدومینوپلاستی یا جراحی تخلیه چربی‌های موضعی شکم، روشی ایده‌آل برای تناسب اندام است. در فرایند استخراج چربی به‌روش ابدومینوپلاستی هیچ آسیبی به توده‌های چربی، اعصاب، بافت و عروق ناحیه عمل وارد نمی‌شود.این مزیت به امکان استفاده مجدد از چربی‌های تخلیه شده برای تزریق در سایر اندام‌ها منجر می‌شود.

بهترین جراح خانم ابدومینوپلاستی در تهران

حجم توده چربی ذخیره شده در ناحیه شکم و پهلوی افراد مختلف با یکدیگر متفاوت است. بنابراین، انتخاب مناسب‌ترین روش ابدومینوپلاستی با توجه به نیاز متقاضی انجام‌ می‌شود. فراموش نکنید قبل از تصمیم‌گیری برای انجام جراحی شکم اطلاعات کافی درباره اینکه ابدومینوپلاستی چیست و احتمال بروز عوارض بعد از عمل چقدر است به دست‌ آورید.


بهترین دکتر جراح ابدومینوپلاستی در تهران

جراحی ابدومینوپلاستی یا تامی تاک چگونه انجام میشود؟

جراحی ابدومینوپلاستی یا تامی تاک یک عمل زیبایی کاربردی پیکرتراشی، برای افرادی است که شکم بزرگ و افتاده دارند یا پوست ناحیه شکم آن‌ها در اثر کاهش شدید وزن یا بارداری شل شده است.

خانم دکتر جلیلی به عنوان جراح متخصص در تهران ، شکم را از چندین ناحیه باز کرده و چربی‌های اضافی را تخلیه می‌کند. امکان برداشت پوست اضافی نیز در این روش وجود دارد. پس از اتمام تخلیه چربی، برداشت پوست اضافی و کشیدن آن نوبت به بخیه زدن ناحیه عمل می‌رسد.

علی‌رغم اینکه جراحی شکم تنها راه برای تناسب اندام نیست، اما افرادی که هر راهی برای لاغری امتحان کرده‌اند و نتوانسته‌اند در پروسه کاهش وزن موفق باشند گزینه مناسبی برای جراحی تامی تاک هستند.

اغلب افراد زمانی که نام تخلیه چربی شکم را می‌شنوند به یاد لیپوساکشن یا لیپوماتیک می‌افتند. اما ابدومینوپلاستی روشی است که علاوه بر تخلیه چربی‌های اضافی به سفت و محکم شدن پوست کمک می‌کند.

تقریباً هیچ شباهتی بین مزایای روش ابدومینوپلاستی و لیپوساکشن وجود ندارد. بدون‌تردید نتایج و مزایای جراحی تامی تاک مناسب‌تر و بیشتر از لیپوساکشن است زیرا در این نوع جراحی مرحله دوخت به‌صورت عمودی انجام شده و جراح می‌تواند بعد از اعمال تغییرات لازم روی شکم، فرم و حالت ناف شما را تغییر دهد.مهم‌تر از همه، احتمال چاقی شکمی در افرادی که ابدومینوپلاستی انجام داده‌اند، بسیار کم است.

بیشتر بخوانید : جراحی لیپوماتیک چیست  


انواع جراحی تامی تاک یا ابدومینوپلاستی در تهران

جراحی تامی تک در تهران توسط بهترین دکتر متخصص جراحی به سه روش مختلف انجام‌ می‌شود. برای اینکه بدانید دلیل تنوع روش‌های جراحی ابدومینوپلاستی چیست؟ به تفاوت‌های فیزیکی بدن افراد و انتظار متقاضیان از این جراحی توجه کنید.

البته بهترین روش برای انتخاب نوع جراحی توسط خانم دکتر جلیلی، شرکت در جلسه مشاوره و بررسی اندام و نیاز فرد در مطب تهران است.

روش‌های اصلی تامی تک عبارتند از:

 • ابدومینوپلاستی کامل

افرادی که شکم بسیار بزرگی دارند و برای تناسب اندام نیازمند ایجاد تغییرات بزرگ و کلی در ناحیه شکم هستند، بهترین کاندید برای جراحی تامی تاک یا ابدومینوپلاستی کامل محسوب می‌شوند.

در این روش جراحی دو برش هم اندازه و یکسان در ناحیه بیکینی و خط رویش موهای ناحیه تناسلی ایجاد می‌شود. مقدار پوست اضافی قابل‌برداشت دقیقاً تعیین خواهد شد. پس از ایجاد برش، دکتر جراح پوست و چربی‌های شکم را استخراج کرده و برشی در ناحیه ناف ایجاد می‌کند.

این برش برای جداسازی بافت زیر شکم از ناحیه اطراف آن است و به بهبود شکل شکم کمک می‌کند. برای خارج کردن خونابه و مایعات اضافی در این روش استفاده از لوله‌های درن بعد عمل الزامی است.

جلیلی در مورد جراحی ابدومینوپلاستی

پزشک  متخصص جراحی زمان مناسب برای خروج درن‌ها را با توجه به نیاز بدنی فرد تعیین می‌کند.

 • مراحل مختلف جراحی تامی تاک کامل شامل موارد زیر است:
 • ایجاد برشی بزرگ در ناحیه زیر شکم به موازات پهلوی چپ به راست
 • ایجاد برش برای جداسازی بافت زیر ناف از بقیه نواحی شکم
 • جداسازی پوست از دیواره شکم
 • صاف و همسان‌سازی بافت شکم در قسمت‌های مختلف
 • استخراج چربی‌های اضافی و برداشت پوست‌های آویزان و شل
 • ایجاد سوراخ جدید برای ناف و قرار دادن آن در جای خود
 • کشیدن پوست و بخیه زدن

 
افرادی با شکم‌های بزرگ و افتاده بهترین کاندید جراحی ابدومینوپلاستی کامل محسوب می‌شوند

 

 • ابدومینوپلاستی مینی یا جزئی

برخی افراد تصوری می‌کنند تامی تک برای رفع مشکلات ناشی از بارداری یا اضافه‌وزن شدید است و افرادی که تنها با تجمع موضعی چربی در ناحیه شکم درگیر هستند نمی‌توانند از تامی تاک استفاده کنند.

این تصور اشتباه است؛ جراحی ابدومینوپلاستی مینی روشی مناسب برای استخراج چربی‌های موضعی با حجم کم از ناحیه شکم است. برای اینکه بدانید روش انجام این روش ابدومینوپلاستی چیست به این موارد توجه کنید.

برش‌های ایجاد شده در روش مینی بسیار کوتاه‌تر از روش کامل است. هیچ تغییری در ناف ایجاد نمی‌شود. پوست اضافی ناحیه بیکینی تا خط ناف از بافت‌های زیر آن جدا شده و برداشته می‌شود.

زمان لازم برای انجام جراحی مینی بین یک تا دو ساعت است. استفاده از درن برای تسهیل خروج خونابه‌ها در این روش ضروری است. مراحل اصلی جراحی مینی شامل موارد زیر است:

 • ایجاد برش کامل در ناحیه شکم
 • جداسازی پوست زیر ناف از دیواره‌های شکم
 • استخراج و تخلیه چربی‌های اضافی
 • بریدن و برداشت پوست‌های اضافی
 • کشیدن پوست و بخیه زدن
 • ابدومینوپلاستی محیطی با بلت

در برخی موارد افراد نه‌تنها با تجمع توده چربی در ناحیه شکم و پهلوها مواجه هستند، بلکه از بد فرمی ناحیه کمر و پشت قفسه سینه نیز رنج می‌برند. در چین مواردی تخلیه چربی اضافی ناحیه شکم و کمر و برداشت پوست این دو ناحیه الزامی است.

روشی که به رفع مشکل این دسته از متقاضیان کمک می‌کند ابدومینوپلاستی محیطی یا بلت است. استفاده از این روش نقش به‌سزایی در تناسب اندام دارد.


آیا نتایج جراحی ابدومینوپلاستی دائمی است؟

پیش از آنکه بگوییم روش‌های آماده‌سازی برای انجام ابدومینوپلاستی چیست، می‌خواهیم به این نکته اشاره کنیم که میزان ماندگاری این عمل چقدر است.

فراموش نکنید که اضافه‌وزن به‌دلیل عدم تحرک، ابتلا به برخی بیماری‌ها، بارداری یا وراثت به وجود می‌آید. نکته مشترک بین همه افراد چاق این است که توده چربی در شکم زودتر از سایر نقاط بدن جمع می‌شود. حتماً بارها افرادی را دیده‌اید که علی‌رغم وزن کم با توده چربی شکمی درگیر هستند.

دلیل اصلی عدم تحرک و سبک ناسالم زندگی است.

علی‌رغم اینکه چربی در شکم زودتر از سایر نقاط بدن جمع می‌شود، حذف توده شکمی از این ناحیه بسیار دشوار است. برای از بین بردن چند گرم چربی نیازمند چندین ماه تمرین و پیروی از رژیم غذایی سالم هستید.

انجام تمرینات ورزشی برای حذف توده چربی سبب کاهش میزان چربی در قسمت‌های مختلف بدن مانند ران، باسن، سینه و گونه‌ها می‌شود.

اغلب رژیم‌های غیراصولی نیز سبب افزایش ریزش موها و چاقی مفرط می‌شود. به همین دلیل است که برخی افراد به‌دنبال روش‌های زودبازده برای حذف چربی‌های ناحیه شکم هستند.
سؤالی که در اینجا مطرح می‌شود میزان ماندگاری نتایج عمل ابدومینوپلاستی است. اگر این سؤال ذهن شما را درگیر کرده باید بدانید زمانی نتیجه عمل دائمی خواهد بود که بعد از جراحی از رژیم غذایی مناسب پیروی کنید.

اغلب متقاضیان در جلسه مشاوره می‌پرسند راه اصلی افزایش ماندگاری نتایج ابدومینوپلاستی چیست؟ پاسخ من به همه متقاضیان جراحی شکم، پایبندی به دستورالعمل‌های مراقبتی قبل و بعد از جراحی است.

با رعایت تمام مواردی که پزشک به شما گوشزد می‌کند، تناسب اندام شما دائمی خواهد شد.


آمادگی برای انجام عمل تامی تاک

قبل از هر چیز، تحقیقات کافی درباره بهترین متخصص ابدومینوپلاستی را انجام دهید، کارنامه کاری او را بررسی کرده و برای مشاهده نتایج عمل و میزان رضایت متقاضیان، حضوری به مطب او مراجعه کنید.

عملکرد مطلوب در این مرحله در کاهش عوارض جانبی و دستیابی به نتیجه عالی تأثیر فراوانی دارد. زمانی که در جلسه مشاوره شرکت می‌کنید موارد زیر را به دکتر جراح خود اطلاع دهید:

 • بررسی سابقه پزشکی متقاضی

مطمئناً پزشک سؤالات زیادی درباره وضعیت جسمانی شما، داروهایی که مصرف می‌کنید یا جراحی‌هایی که انجام داده‌اید، می‌پرسد. در این مرحله کاملاً صادق باشید. زیرا مصرف برخی داروها ممکن است سبب اختلال در فرایند جراحی شده و سلامتی شما را به خطر بیندازد. برخی افراد تصور می‌کنند اطلاعات پزشکی تنها به وضعیت فعلی مربوط است. این تصور کاملاً اشتباه است؛ باید تمام اطلاعات درباره داروهایی که در گذشته مصرف کرده‌اید یا بیماری‌هایی که به آن‌ها مبتلا بوده‌اید در اختیار پزشک قرار دهید. در انتها، انتظارات خود را به‌صورت کامل و شفاف با پزشک در میان بگذارید.

 • معاینه فیزیکی

انتخاب روش جراحی، تعیین دقیق توده چربی و پوست قابل استخراج نیازمند انجام معاینه فیزیکی دقیق است. برای اینکه بدانید اهمیت معاینه فیزیکی قبل از ابدومینوپلاستی چیست، باید به این نکته اشاره کنیم که ویژگی‌های فیزیکی و ساختار بدنی افراد مختلف با یکدیگر متفاوت است. ممکن است تصوری که از جراحی شکم در ذهن شما وجود دارد با واقعیت فرق داشته باشد. از همه مهمتر، برخی مراجعه‌کنندگان علاقه دارند شکم و پهلوی خود را شبیه ستاره سینما یا خواننده محبوب خود جراحی کنند. دکتر جراح پس از بررسی کامل فرم بدنی و میزان توده چربی تشخیص می‌دهد که آیا امکان انجام این جراحی وجود دارد یا خیر و نتیجه نهایی چگونه خواهد بود.

معاینه فیزیکی و بررسی سابقه پزشکی متقاضی دو عامل کلیدی قبل از جراحی ابدومینوپلاستی


کاندید مناسب ابدومینوپلاستی کیست؟

افرادی که شکم بزرگ و پهن دارند بهترین کاندید برای جراحی تامی تاک محسوب می‌شوند. اگر بعد از رژیم‌های سخت لاغری یا بارداری با افتادگی پوست در ناحیه شکم مواجه شده‌اید، جراحی ابدومینوپلاستی به شما کمک می‌کند که تناسب اندام خود را به دست ‌آورید. افراد پیر که خاصیت ارتجاعی پوست خود را از دست داده‌اند، کاندید مناسب دیگری برای جراحی شکم هستند.

البته فراموش نکنید هیچ متخصصی این عمل را برای افراد بالای 65 سال توصیه نمی‌کند. به‌جز این موارد، کاندید جراحی شکم باید از برخی ویژگی‌های جسمانی و روانی خاصی برخوردار باشد.

در صورتی که واجد شرایط زیر باشید کاندید مناسبی برای ابدومینوپلاستی هستید:

 • وزن پایدار و سلامت جسمانی کامل
 • شکم شل و آویزان
 • شکم نامتقارن و نامتناسب با سایر نقاط بدن
 • تجمع توده چربی در ناحیه شکم
 • انتظارات واقع‌بینانه
 • عدم مصرف مشروبات الکلی و استعمال دخانیات
 • عدم انجام برنامه‌های لاغری یا تمایل به بارداری
 • افراد مبتلا به چاقی مفرط که جراحی Bariatric انجام داده‌اند

چه افرادی نباید ابدومینوپلاستی انجام دهند؟

ممنوعیت‌های انجام عمل ابدومینوپلاستی چیست؟ در جراحی تخلیه توده چربی اضافی ناحیه شکم مانند هر جراحی زیبایی ممنوعیت‌ها و محدودیت‌هایی تعیین شده است. افرادی که در یکی از دسته‌های زیر قرار بگیرند، هرگز کاندید مناسبی برای ابدومینوپلاستی نخواهند بود:

 • افرادی که هنوز اقدام به بارداری نکرده‌اند و فرزند ندارند.
 • فردی که از هیچ برنامه مناسبی برای لاغری و کاهش وزن استفاده نکرده است.
 • افرادی که از نظر روانی با اختلال خود زشت پنداری درگیر هستند.

جراحی ابدومینوپلاستی چگونه انجام‌ می‌شود؟

برای انجام این جراحی، بیهوشی عمومی الزامی است. باید از طریق تست حساسیت مطمئن شوید که به ماده بیهوشی حساس نیستید. افرادی که به داروهای بیهوشی حساس هستند در جلسه مشاوره این مورد را به پزشک خود اطلاع دهند تا از داروهای جایگزین استفاده شود. پس از موفقیت فرایند بیهوشی، برشی بزرگ در ناحیه زیر شکم ایجاد می‌شود.

ایجاد برش در ناحیه ناف نیز برای اصلاح فرم شکم ضروری است. با استفاده از دستگاه ساکن تمام چربی‌های اضافی از بدن استخراج می‌شود.

پس از حذف تمام توده چربی و برش پوست‌های اضافی، دکتر جراح شکم را به‌صورت عمودی و افقی بخیه می‌زند. این روش به سفت و تخت شدن شکم کمک می‌کند.


منظور از تغییر ناف در جراحی ابدومینوپلاستی چیست؟

همانطور که در قسمت‌های قبل اشاره کردیم در برخی افراد که توده چربی ناحیه شکم آن‌ها بسیار زیاد است، دکتر جراح جای ناف را تغییر می‌دهد.

البته، این موارد در افرادی که بسیار چاق هستند و یا شکم‌ شدیدا افتاده و آویزان دارند انجام می‌شود. اما نگران نباشید سوراخ جدید ناف براساس استانداردهای دقیق ایجاد شده و اختلالی در زندگی شما ایجاد نمی‌کند.

پس از اتمام جراحی، نوبت به جاگذاری لوله‌های درن برای تخلیه خونابه‌ها می‌رسد. تعداد لوله‌ها با توجه به نوع جراحی تعیین می‌شود.
 
جراحی تام تاک از طریق بیهوشی عمومی و برش در ناحیه زیر شکم انجام می‌شود


اقدامات لازم قبل از ابدومینوپلاستی

 • به دستورالعمل‌هایی که جراح در جلسه مشاوره تعیین می‌کند، کاملاً پایبند باشید.
 • در صورت پیروی از رژیم‌های لاغری تا زمان رسیدن به وزن ایده‌آل و پایدار صبور باشید.
 • استعمال دخانیات و مصرف نوشیدنی‌های حاوی الکل را دو هفته قبل از عمل ترک کنید.
 • مطمئن شوید از طریق مواد مواد مغذی قبل از عمل ویتامین‌ها، املاح و مواد موردنیاز بدن خود را تأمین کرده‌اید.
 •  مصرف داروهای رقیق‌کننده خون، آسپرین، ویتامین E و مکمل‌هایی که در روند جراحی اختلال ایجاد می‌کنند را با دستور پزشک قطع کنید.
 • قبل از جراحی حمام کنید و ناحیه عمل را کاملاً پاک‌سازی کنید.

دوران نقاهت جراحی ابدومینوپلاستی

این جراحی مانند سایر عمل‌های زیبایی دوران نقاهت دارد.

در دوران نقاهت شاهد برطرف شدن تدریجی عوارض عمومی جراحی هستیم. طول دوره نقاهت با توجه به‌روش جراحی و شرایط فیزیولوژیکی بدن زیباجو بین دو هفته تا یک ماه متغیر است.

اما روش‌هایی وجود دارد که با انجام آن علاوه بر بهبود نتیجه عمل به کاهش دوره نقاهت و پیشگیری از بروز عوارض جانبی کمک می‌کنید.

 • استراحت

توصیه ما این است که بعد از جراحی به‌اندازه کافی استراحت کنید. بهتر است از یک پرستار حرفه‌ای یا اعضای خانواده برای انجام کارهای شخصی کمک بگیرید. در حین دراز کشیدن برای جلوگیری از وارد شدن فشار به ناحیه عمل زاویه مناسبی بین پاها و سر ایجاد کنید. احساس خستگی بعد از عمل کاملاً طبیعی و به‌دلیل تأثیر داروهای بیهوشی است.

 • ورزش

تأثیر ورزش در کاهش دوره نقاهت ابدومینوپلاستی چیست؟ ورزش آرام به تخلیه سریع‌تر خونابه‌ها از شکم و جلوگیری از تورم این ناحیه کمک می‌کند.

اما فراموش نکنید که 48 ساعت بعد از عمل را باید به استراحت مطلق اختصاص دهید. پس از آن، پیاده‌روی بسیار آرام در اتاق یا محیط خانه به تسریع روند بهبودی کمک می‌کند.

این روش در بهبود عملکرد خون‌رسانی به بافت‌ها و ترمیم زخم‌ها مؤثر است. نکته مهم این است که ورزشکاران حرفه‌ای باید تمرینات سنگین را به 6 هفته تا دو ماه بعد از عمل موکول کنند.

 • پیروی از رژیم غذایی سالم و مغذی 

تقویت سیستم ایمنی بدن بهترین راه برای کاهش دوره نقاهت است. مصرف غذاهای شور، تند و پرادویه را از برنامه حذف کنید.

به‌اندازه کافی آب نوشید. از مصرف نوشیدنی‌های حاوی قندهای مصنوعی و نوشابه‌ها بپرهیزید. فست‌فود، غذاهای فرآوری‌شده، مصرف شکر، قند و روغن‌های اشباع شده را فراموش کنید.

به‌جای آن، مصرف انواع میوه‌ها و سبزیجات تازه، پروتئین، ویتأمین‌ها، مرغ، گوشت، ماهی، اسفناج، حبوبات، تخم مرغ و ویتامین D را در اولویت قرار دهید.

 • استفاده از گن طبی

اگر بپرسید مهم‌ترین اصل در کاهش دوره نقاهت و عوارض جانبی بعد از ابدومینوپلاستی چیست؟

باید به استفاده از گن‌های طبی اشاره کنیم. افرادی که یک و نیم تا دو ماه بعد از عمل دائماً از این گن‌ها استفاده می‌کنند، نتیجه بهتر و ماندگارتری به دست می‌آورند. باید در همه شرایط به‌جز حمام از این گن‌ها استفاده‌ کنید. این روش به دفع سموم از شکم و کاهش تورم بعد از عمل کمک می‌کند.

 • تعویض مخزن متصل به درن‌ها

اگر پزشک استفاده از درن برای خروج مایعات از بدن را ضروری دانست، حتماً در مراقبت از لوله‌ها کوشا باشید. اگر ظرف تخلیه پر شد آن را تعویض کنید. محل قرارگیری لوله‌ها را دستکاری نکنید.

 

اقدامات لازم قبل از ابدومینوپلاستی

 


عوارض احتمالی ابدومینوپلاستی 

جراحی تامی تاک نیز مانند هر عمل زیبایی دیگر، با برخی عوارض همراه است. در حالت کلی عوارض ناشی از ابدومینوپلاستی به دو دسته عمومی و عوارض جانبی حاد تقسیم می‌شوند.

عوارض عمومی معمولاً به‌مرور در دوران نقاهت برطرف می‌شوند. اما در صورت مشاهده عوارض حاد، باید در اولین فرصت به پزشک خود مراجعه کنید. مهم‌ترین عوارض ابدومینوپلاستی عبارتند از:

►عوارض حاد ابدومینوپلاستی

 • سروما یا تجمع مایع زیر پوست
 • عفونت
 • از بین رفتن حس در پوست محل عمل
 • مشکلات قلبی و عروقی در حین عمل
 • واکنش شدید آلرژیک به داروی بیهوشی
 • عدم بهبود زخم‌ها
 • تغییر رنگ دائمی پوست
 • عدم تقارن شکم
 • نکروز پوست
 • ترومبوز وریدی
 • خونریزی شدید در حین و بعد از عمل

►عوارض عمومی ابدومینوپلاستی

 • تهوع
 • سرگیجه
 • خستگی و حواس‌پرتی
 • تورم و کبودی محل عمل
 • طولانی شدن دوره نقاهت

راهکاری کلیدی برای کاهش بروز عوارض جانبی بعد از عمل

سؤالی که ذهن اغلب زیباجویان را درگیر می‌کند این است که راه پیشگیری از طولانی شدن روند بهبود زخم‌ها و بروز عوارض جانبی بعد از ابدومینوپلاستی چیست؟

اگر تیم پزشکی از تجهیزات کاملاً استریل استفاده کند، و هیچ اتفاق غیرمنتظره‌ای در حین عمل رخ ندهد رعایت موارد زیر علاوه بر کمک به تسریع روند بهبودی، در پیشگیری از بروز عوارض جانبی یا تشدید آن‌ها مؤثر است.

پرهیز از استعمال دخانیات: مصرف سیگار سبب کاهش جریان خون در بافت‌ها می‌شود که نتیجه آن کاهش سرعت ترمیم زخم‌ها است. احتمال بروز آسیب بافتی در افراد سیگاری بیشتر است.

پرهیز از مصرف خودسرانه مکمل‌ها و داروهای ضد التهاب: اغلب داروهای ضدالتهاب، مکمل‌های گیاهی، ویتامین E، ایبوپروفن و آسپرین احتمال خونریزی را افزایش می‌دهند. مصرف آن‌ها دو هفته قبل و دو هفته بعد از ابدومینوپلاستی ممنوع است.

تثبیت وزن: زیباجویان عزیز باید 12 ماه قبل از جراحی، وزن خود را در حالت ثابت نگه دارند. بعد از عمل نیز باید از طریق انجام برخی تمرینات ورزشی و پیروی از رژیم غذایی مناسب راهی برای تجمع چربی در ناحیه شکم باقی نگذارند.
 

پرهیز از استعمال دخانیات


مزایای ابدومینوپلاستی

•    بهبود شکل ظاهری بدن
•    حمایت ماهیچه‌ای بهتر از ستون مهره‌ها بعد از عمل
•    درمان کمردردهای ناشی از اضافه‌وزن
•    رفع فتق از طریق سفت کردن ماهیچه‌های شکم و تقویت دیواره آن
•    تسهیل انجام فعالیت‌های ورزشی
•    برطرف کردن جای زخم ناشی از سزارین


مشاوره با خانم دکتر جلیلی فوق تخصص جراحی سینه تهران  میتواند کمک بزرگی در زمینه جراحی های مرتبط با پستان برای شما باشد


 

انواع جراحی زیبایی شکم

 


لیپوماتیک با ابدومینوپلاستی چه تفاوت‌هایی دارد؟

اغلب زیباجویان تصور می‌کنند جراحی لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی کاملاً مشابه هستند.

شاید در برخی موارد شباهت‌های جزئی بین این دو جراحی وجود داشته باشد، اما تفاوت‌های کلیدی بین آن‌ها وجود دارد.

سفت، صاف و محکم شدن شکم تنها شباهت این دو جراحی زیبایی است. عوارض احتمالی، دوره نقاهت و زمان بهبودی مهم‌ترین تفاوت‌های جراحی تامی تاک و لیپوماتیک است.

باید بدانید که لیپوماتیک توده‌های چربی کوچکی که در ناحیه شکم، پهلو، ران، سینه و باسن جمع شده را تخلیه می‌کند.

ارتعاشات ایجاد شده در حین حرکت لوله کانولا سبب سفت شدن پوست می‌شود. به‌عبارت ساده، لیپوماتیک تأثیری در رفع پوست‌های شل و آویزان ناشی از تخلیه چربی یا کاهش شدید وزن ندارد.

اما در روش ابدومینوپلاستی علاوه بر تخلیه چربی اضافی، پوست شل و آویزان نیز بریده می‌شود که زیبایی ظاهری بیشتری به بدن می‌بخشد.

سایر تفاوت‌های لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی چیست؟

عامل دیگری که باید به آن اشاره کنیم نتیجه حاصل از عمل است.

ابدومینوپلاستی نوعی جراحی زودبازده بوده و نتیجه بلافاصله بعد از عمل قابل مشاهده‌ است.

برای مشاهده نتایج ناشی از جراحی لیپوماتیک، باید تا پایان دوره نقاهت و ترمیم تمام زخم‌ها صبور باشید.


ابدومینوپلاستی یا لیپوماتیک؛ کدام بهتر است؟

انتخاب روش مناسب به نیاز و شرایط بدنی زیباجو وابسته است.

اما ابدومینوپلاستی و لیپوماتیک دو جراحی بسیار مؤثر در کانتورینگ بدن و تناسب اندام هستند.

علی‌رغم اینکه در هر دو روش تخلیه توده‌های چربی اضافی در اولویت قرار دارد، اما نتایج آن‌ها با یکدیگر متفاوت است.

اگر در اثر بارداری یا کاهش وزن زیاد، پوست ناحیه شکم شما شل یا آویزان شده، بهترین روش برای اصلاح فرم بدن شما جراحی ابدومینوپلاستی است.


فرق ابدومینوپلاستی با پیکرتراشی

تفاوت‌های متعددی بین جراحی تامی تاک و پیکرتراشی وجود دارد.

اولین و مهم‌ترین عامل، طول دوره نقاهت است. نقاهت جراحی ابدومینوپلاستی کوتاه‌تر بوده و نتایج پس از زمانی کوتاه قابل مشاهده هستند.

عامل دیگری که باید اشاره کنیم حذف همزمان توده چربی و پوست اضافی در جراحی ابدومینوپلاستی است.

جراحی زیبایی ابدومینو برای کاهش فشار به ستون مهره‌ها، کاهش درد در ناحیه کمر و بهبود تناسب اندام کاربرد دارد. اما پیکرتراشی روشی مؤثر در درمان عارضه ژنیکوماستی در مردان است.

تخلیه چربی‌های مقاوم به ورزش و رژیم‌های لاغری از طریق پیکرتراشی ساده‌تر خواهد بود.

پیکرتراشی برخلاف ابدومینوپلاستی برای تمام قسمت‌های بدن قابل‌اجرا خواهد بود. افرادی که شکم‌های بزرگ و ارتجاعی دارند کاندید مناسبی برای پیکرتراشی هستند.
 

 

فرق ابدومینوپلاستی با پیکرتراشی


 

تفاوت ابدومینوپلاستی با جراحی لاغری

جراحی لاغری عمدتاً برای افرادی انجام‌ می‌شود که به چاقی مفرط مبتلا هستند. برای اینکه بدانید تفاوت اصلی جراحی لاغری و ابدومینوپلاستی چیست به این نکات توجه کنید.

•    کاندید مناسب جراحی لاغری فردی است که شاخص توده بدنی او بیش از 35 باشد، در اثر چاقی مفرط به بیماری‌هایی مانند دیابت نوع 2 مبتلا باشد، نتیجه مثبتی از روش‌های کم تهاجمی لاغری مانند ورزش و رژیم غذایی نگرفته باشد و از سلامت جسمانی خوبی برخوردار باشد.

•    جراحی‌های لاغری بسیار متنوع هستند. روش مناسب بر اساس نیاز متقاضی و تشخیص پزشک انتخاب می‌شود. جراحی اصلی و معده (خروج 80 درصد از معده)، جراحی بای پس معده (انحراف قسمت زیادی از معده و ابتدای روده کوچک) و قرار دادن بادکنک در معده کاربردی‌ترین جراحی‌های لاغری هستند.

برای اینکه بدانید تفاوت جراحی لاغری و ابدومینوپلاستی چیست، باید بگوییم که جراحی زیبایی تامی تاک هرگز روشی برای کاهش وزن نیست.

نمی‌توان ابدومینوپلاستی را روشی جایگزین برای ورزش و رژیم غذایی دانست. با جراحی زیبایی تامی تاک هیچ تغییری در شاخص توده بدنی فرد ایجاد نمی‌شود.

مهم‌تر از همه، ابدومینو نقشی در درمان بیماری‌های مرتبط با چاقی مانند فشار خون بالا، کلسترول و دیابت نوع 2 ندارد.


چه زمانی به ابدومینوپلاستی نیاز داریم؟

بهتر است قبل از اینکه بدن خود را به تیغ جراحان بسپارید از خود بپرسید که به انجام این جراحی زیبایی نیاز دارید یا خیر.

توصیه ما این است که صرفاً به‌دلیل تبلیغات تلویزیونی یا شباهت به ستاره‌های سینما و دنیای مد این جراحی را انتخاب نکنید.

در صورتی که برای رفع توده چربی از ورزش و رژیم غذایی نتیجه نگرفتید، به سراغ ابدومینو بروید.

با این حال، چند مورد وجود دارد که نشان‌ می‌دهد انجام جراحی زیبایی تامی تاک برای شما ضروری است.

پوست شل و آویزان

زمانی که وزن زیادی دارید یا دوران بارداری را تجربه کرده‌اید، پوست شکمتان بسیار کشیده می‌شود. اغلب بانوان بعد از بارداری با مشکل شل شدن پوست ناحیه شکم درگیر می‌شوند. تقریباً هیچ ورزشی نمی‌تواند پوست شما را به‌حالت اول برگرداند. تنها راهی که به تخت شدن شکم در چنین حالتی کمک می‌کند ابدومینوپلاستی است.

چین‌دار و آویزان بودن شکم

افرادی که با تاخوردگی یا چین شکم مواجه هستند، باید جراحی تامی تاک را در اولویت قرار دهند. اگر به‌دلیل چاقی بیش از حد ناحیه شکم، بدنتان حالت افتاده و آویزان دارد، تخلیه چربی و برداشت پوست اضافی از طریق ابدومینوپلاستی مؤثرترین راه برای بهبود تناسب اندام شما خواهد بود.

اخم کردن ناف

رابطه درمان مشکلات ناف و ابدومینوپلاستی چیست؟ ناف در حالت معمولی باید ظاهری گرد یا بیضی داشته باشد. در برخی موارد، تجمع توده چربی یا شل شدن پوست سبب تغییر ظاهر ناف شده و حالت اخمو به خود می‌گیرد. اگر در خانه یا مهمانی لباس‌های نیم تنه می‌پوشید بهتر است با جراحی تامی تاک فرم ناف خود را اصلاح کنید.

 

چه زمانی به ابدومینوپلاستی نیاز داریم؟


آیا ابدومینوپلاستی درد دارد؟

جراحی تامی تاک یک عمل زیبایی نستا سنگین است.

ایجاد برش در پوست ناحیه شکم، تخلیه چربی، کشیدن پوست و بخیه مراحل اصلی این عمل هستند. طبیعی است که با رفع تأثیر داروهای بیهوشی با درد مواجه شوید.

شدت درد در افراد مختلف متفاوت است. زیرا سیستم ایمنی بدن هر فرد پاسخ متفاوتی به درد می‌دهد. اما مصرف داروهای بیهوشی برای انجام جراحی مانع از احساس درد در حین عمل می‌شود.

ممکن است حدود 7 تا 10 روز بعد از عمل با درد در محل بخیه‌ها مواجه شوید. مصرف داروهایی که پزشک تجویز کرده در کاهش درد و تسریع روند بهبودی مؤثر است.

اگر بعد از گذشت این دوره زمانی کاهش درد را احساس نکردید، حتما به پزشک مراجعه کنید.


هزینه جراحی ابدومینوپلاستی

عوامل مؤثری در افزایش یا کاهش هزینه این جراحی زیبایی دخالت دارند. عامل اول، مدت زمان جراحی است. جراحی تامی تاک در بازه زمانی 1 تا 5 ساعت انجام‌ می‌شود. هرچه توده چربی بیشتر باشد، زمان بیشتری برای تخلیه آن‌ها و برداشتن پوست اضافی نیاز است. در نتیجه، این عامل سبب افزایش هزینه نهایی عمل می‌شود.

سایر عواملی که در محاسبه هزینه باید به آن توجه کنید عبارتند از:

•    سن متقاضی
•    مهارت و تجربه دکتر جراح
•    شهر و کلینیک محل عمل
•    تجهیزات اتاق عمل
•    هزینه کادر کلینیک و تیم جراحی
•    هزینه تهیه دارو، خرید گن و سایر مواد موردنیاز در مراقبت‌های بعد از عمل
 


بهترین دکتر ابدومینوپلاستی در تهران کیست ؟

ویدیو دکتر جلیلی بهترین دکتر ابدومینوپلاستی در تهران در مورد جراحی ابدومینوپلاستی را از دست ندهید.


سخن پایانی

اگر قصد دارید جراحی زیبایی شکم انجام دهید، حتماً روش‌های مختلف را بررسی کرده و در انتخاب جراح دقت کنید. افرادی که با تجمع توده چربی در ناحیه شکم مواجه هستند و برای تناسب اندام آن‌ها برداشتن پوست اضافی الزامی است بهترین کاندید برای ابدومینوپلاستی یا تامی تاک هستند. برای اینکه بدانید مزایا، معایب، عوارض احتمالی، روش انجام جراحی، دستورالعمل‌های مراقبتی، طول دوره نقاهت، ماندگاری نتایج و عوامل مؤثر در ارتقای کیفیت ابدومینوپلاستی چیست، مطالبی که مطرح شد را بخوانید. اطلاعات کاربردی این مقاله به شما کمک می‌کند که به دیدگاهی کامل و همه جانبه درباره جراحی زیبایی شکم برسید.
 

دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید