بررسی انواع پروتز سینه از نظر جنس، شکل و برجستگی

بررسی انواع پروتز سینه از نظر جنس، شکل و برجستگی

اگر به هر دلیلی سینه‌های کوچکی دارید و به دنبال راهی برای بزرگ کردن آن‌ها هستید تا برجسته و خوش‌فرم باشند؛ یا سرطان سینه را پشت سر گذاشته‌اید و به دلیل برداشتن یک یا هر دو سینه خود، به دنبال راهی برای بازسازی آن‌ها هستید؛ بهترین روش برای شما پروتز سینه است. منتهی پروتز سینه از نظر جنس، شکل و میزان برجستگی دارای انواع متعددی می‌باشد که بهتر است قبل از اقدام برای پروتز سینه‌های خود با آن‌ها شوید؛ تا بدانید چه جنسی از پروتز سینه مناسب شماست؟، چه شکلی از انواع پروتز سینه را باید انتخاب کنید که متناسب با بافت سینه شما باشد؟ یا اینکه دوست دارید میزان برجستگی پروتزی که برای سینه‌های خود استفاده می‌کنید به چه میزان باشد؟. بنابراین بهتر است ادامه این مطلب را از دست ندهید تا بتوانید از طریق آشنایی با انواع پروتز به پاسخ تمامی این سوالات برسید.


پایین بودن وزن، کمبود هورمون‌های تخمدان و هیپوفیز مولد در بدن از مهم‌ترین عواملی هستند که موجب کوچکی سینه‌ها در خانم‌ها شده و آن‌ها را مجبور می‌کنند که به پروتز سینه تن دهند. البته برخی از خانم‌ها نیز به دلیل ابتلا به سرطان سینه، یک یا هر دو سینه خود را از دست می‌دهند و با پروتز سینه به بازسازی سینه‌های خود می‌پردازند.

اگر شما هم به هر دلیلی از کوچکی سینه‌های خود رنج می‌برید یا به فکر بازسازی آن‌ها هستید؛ پروتز سینه، بهترین روشی است که می‌توانید با استفاده از آن با کوچکی سینه‌های خود خداحافظی کرده و سینه‌های خوش فرمی داشته باشید؛ منتهی آشنایی با انواع پروتز سینه از نظر جنس، شکل و میزان برجستگی جزو مهم‌ترین مسائلی است که باید قبل از پروتز سینه از آن‌ها اطلاعات کاملی داشته باشید. از این‌رو تصمیم داریم در ادامه این مطلب شما را با انواع مدل پروتز سینه آشنا کنیم.انواع پروتز سینه از نظر جنس

انواع پروتز سینه از نظر جنس

اول از همه به سراغ آشنایی با انواع پروتز سینه از نظر جنس می‌رویم؛ تا قبل از اینکه برای پروتز سینه اقدام کنید، بدانید پروتز از نظر جنس دارای دو مدل است؛ به گونه‌ای که یا از جنس سالین یعنی محلول آب نمک است یا از جنس ژل سیلیکون. در ادامه شما را با هر یک از پروتزهای سینه سالینی و سیلیکونی، ویژگی‌ها و مزایای آن‌ها نسبت به یکدیگر آشنا خواهیم کرد.

 • پروتز سالین یا آب نمک

پروتز سالین

همانطور که از نام پروتز سالین یا آب نمک پیداست، این جنس از پروتز سینه با محلول آب نمک پر شده است؛ که این مورد یکی از مهم‌ترین مزایای این نوع پروتز می‌باشد، چراکه اگر پاره شود، محلول آن جذب بدن شده و هیچ مشکلی برای بدن ایجاد نمی‌کند. البته استفاده از پروتز سالینی برای افراد زیر 18 سال ممنوع است و آن دسته از خانم‌هایی که تصمیم به استفاده از پروتز سالینی دارند باید بالای 18 سال سن داشته باشند.

مشاوره با خانم دکتر جلیلی فوق تخصص جراحی سینه تهران  میتواند کمک بزرگی در زمینه جراحی های مرتبط با پستان برای شما باشد


مزایا

 • برای استفاده از پروتز سالینی، ایجاد یک برش کوچک بر روی بافت سینه توسط پزشک کافی است.
 • پس از استفاده از پروتز سالینی، نیازی به بازدیدهای دوره‌ای زیاد توسط پزشک نیست.
 • درصورتی که پروتز سالینی پاره شود، محلول آب نمک آن جذب بدن شده و هیچ مشکلی برای فرد ایجاد نمی‌کند.

معایب

 • پروتز سالینی حالت طبیعی سینه را ندارد.
 • احتمال اینکه پروتز سالینی خالی شود وجود دارد.
 • امکان اثرگذاری پروتز سالینی بر روی بافت سینه وجود دارد.
 • پروتز سیلیکونی

پروتز سیلیکونی

و اما دومین مدل از انواع پروتز سینه از نظر جنس، پروتز سیلیکونی می‌باشد که از ژل چسبنده‌ای به اسم سیلیکون پر شده است؛ که این مورد یکی از مزایای پروتز سیلیکونی به حساب می‌آید، چراکه ظاهر طبیعی و زیبایی را به سینه‌ها می‌بخشد. منتهی استفاده از ژل سیلیکون در این مدل پروتز سینه برخلاف پروتز آب نمکی، احتمال بروز مشکلاتی را برای بدن فرد به وجود می‌آورد؛ چراکه ژل سیلیکون برخلاف آب نمک جذب بدن نشده و درصورتی که پروتز سیلیکونی پاره شود، احتمال بروز مشکل برای بدن فرد وجود دارد. آن دسته از خانم‌هایی که به دلیل سرطان سینه یک یا هر دو سینه خود را از دست داده‌اند، می‌توانند از پروتز سیلیکونی برای بازسازی سینه خود استفاده کنند؛ منتهی استفاده از این مدل پروتز سینه برای افراد زیر 22 سال توصیه نمی‌شود.

مزایا

 • پروتز سیلیکونی ظاهر طبیعی به سینه‌ها می‌بخشد.
 • احتمال اینکه پروتز سیلیکونی پاره یا خالی شود خیلی کم است.

معایب

 • هزینه استفاده از پروتز سیلیکونی نسبت به پروتز سالینی بیشتر است.
 • پس از استفاده از پروتز سیلیکونی باید به صورت مرتب توسط پزشک معاینه شوید.
 • برای قرار دادن پروتز سیلیکونی، نیاز است که برش‌های بیشتری توسط پزشک بر روی بافت سینه ایجاد شود.

انواع پروتز سینه از نظر شکل

انواع پروتز سینه از نظر شکل

حالا که با انواع پروتز سینه از نظر جنس، مزایا و معایب آن‌ها آشنا شدید لازم است بدانید که پروتز سینه از نظر شکل چندین و چند مدل دارد. در کل پروتز سینه از نظر شکل یا به صورت گرد است یا به صورت اشکی که هر فردی متناسب با سلیقه، بافت سینه و نظر پزشک خود یکی از این دو مدل را انتخاب می‌کند. در ادامه بیشتر با پروتز سینه گرد و اشکی آشنا خواهید شد.

 • پروتز سینه گرد

برای برخی از خانم‌ها داشتن سینه‌هایی برجسته اهمیت زیادی دارد. اگر هدف شما هم از پروتز سینه داشتن سینه‌هایی برجسته است که بافت خوش‌فرمی داشته باشند، بهترین گزینه انتخاب پروتز سینه گرد است.

 • پروتز سینه اشکی

یکی دیگر از انواع پروتز سینه از نظر شکل ظاهری، پروتز سینه اشکی یا قطره اشکی است؛ این مدل پروتز سینه برای آن دسته از خانم‌هایی که به دنبال برجستگی زیاد سینه نیستند و هدف آن‌ها تنها داشتن سینه‌های طبیعی‌تر است، مناسب می‌باشد.


انواع پروتز سینه از نظر میزان برجستگی

انواع پروتز سینه از نظر میزان برجستگی

انواع پروتز سینه از نظر میزان برجستگی به چهار مدل تقسیم می‌شوند که به شرح زیر می‌باشند:

 • پروتز سینه با برجستگی کم (Low Profile)
 • پروتز سینه با برجستگی متوسط (Moderate)
 • پروتز سینه با برجستگی زیاد (High Profile)
 • پروتز سینه با برجستگی خیلی زیاد (Extra High Profile)

هر یک از این پروتزها متناسب با سلیقه خود فرد و نظر پزشک در عمل جراحی پروتز سینه مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 

بیشتر بدانید: پروتز سینه

دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید