مطالب آموزشی دکتر جلیلی

کاهش درد گردن با جراحی کوچک کردن سینه

مطالب آموزشی -

کاهش درد گردن با جراحی کوچک کردن سینه

با پیشرفت علم پزشکی، بسیاری از زنان در حال حاضر به دنبال جراحی کاهش حجم سینه به عنوان وسیله ای برای کاهش درد در ناحیه گردن و پشت هستند. با کاهش سایز سینه ها می توان وضعیت بدن را بهبود بخشید و درد شانه را که ممکن است به دلیل بزرگی و سنگینی سینه ها باشد کاهش داد. همچنین مشخص شده است که کاهش حجم سینه می تواند باعث تحریک نسج سینه می شود. بر اساس مطالعات اخیر، کاهش حجم سینه از طریق جراحی نه تنها می تواند درد گردن و کمر را کاهش دهد، بلکه می تواند به بهبود شکل، استحکام و ظاهر کلی زیبایی سینه نیز کمک نماید و در عین حال درد های فیزیکی را نیز تسکین دهد.

5
صفر تا صد جراحی سینه

مطالب آموزشی -

صفر تا صد جراحی سینه

داشتن سینه‌های بزرگ و افتاده یا سینه‌های کوچک و همچنین بازسازی سینه بعد از پشت سر گذاشتن سرطان همه از مهم‌ترین دلایلی هستند که شما را به جراحی سینه ترغیب می‌کنند. منتهی روش‌های متعددی برای رفع هر کدام از مشکلات سینه از بزرگی یا کوچکی سینه گرفته تا افتادگی سینه‌ها و بازسازی آن‌ها وجود دارد که هر کدام مزایا و عوارض خاصی دارند. به همین دلیل تصمیم داریم در ادامه این مطلب ضمن معرفی انواع روش‌های بزرگ و کوچک کردن سینه، لیفت و بازسازی سینه شما را با مزایا و عوارض آن‌ها نیز آشنا کنیم.

16
تغییرات پوست در سرطان سینه

مطالب آموزشی -

تغییرات پوست در سرطان سینه

سرطان سینه یکی از شایع ترین و مخرب ترین انواع سرطان ها است که میلیون ها زن را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار داده است. تغییرات پوستی در بسیاری از موارد یکی از اولین نشانه های سرطان سینه است و می تواند نشان دهنده انواع مختلف سرطان سینه باشد. دانستن اینکه از نظر تغییرات پوستی باید به دنبال چه چیزی باشید می‌تواند به فرد کمک کند تا علائم اولیه سرطان سینه را تشخیص دهد. از جمله تغییراتی که در اثر سرطان سینه بر پوست این ناحیه تاثیر می گذارد، عبارت اند از: تغییر رنگ، بزرگ شدن، فرورفتگی و زخم در سینه، اشاره داشت. سرطان سینه یک بیماری تهدید کننده زندگی است و در سال های اخیر در حال افزایش است. پیشنهاد می کنم در ادامه این مطلب همراه ما باشید چرا که به مباحث مهمی در مورد تغییرات پوست در سرطان سینه خواهیم پرداخت.

41
آشنایی با آناتومی سینه

مطالب آموزشی -

آشنایی با آناتومی سینه

سینه ها بارز ترین ویژگی بدن یک زن هستند. آشنایی با آناتومی سینه برای حفظ سلامت آن بسیار پیچیده و مهم است. سینه ها از بافت چربی، غدد پستانی، مجاری شیر و رباط های نگهدارنده تشکیل شده اند. درک مولفه های اولیه امکان درمان و خود مراقبتی بهتری را برای زنان فراهم می کند. هنگامی که این مؤلفه ها درک نشده باشند، زنان را در معرض خطر بیشتری در برخی بیماری ها از جمله: سرطان سینه قرار می گیرند. یادگیری آناتومی سینه می تواند به تشخیص زود هنگام هر گونه ناهنجاری که ممکن است ایجاد شود و یا مشکلات سلامتی در آینده ایجاد نماید، می تواند بسیار مفید باشد. در این مطلب ما قصد داریم تا شما را به طور کامل با آناتومی سینه آشنا نماییم. همچنین نکاتی را در مورد سلامت سینه به شما خواهیم گفت. پس در ادامه همراه ما باشید.

17
نشانه های کلی ابتلا به سرطان سینه

مطالب آموزشی -

نشانه های کلی ابتلا به سرطان سینه

بدون شک، بانوان باید به سلامتی خود توجه نمایند. چرا که سرطان سینه یکی از شایع ترین انواع سرطان در میان زنان است. این موضوع از اهمیت بالایی بر خوردار است که بانوان از نشانه های کلی ابتلا به سرطان سینه، آگاه باشند. از نشانه های کلی ابتلا به سرطان سینه می توان به : ایجاد توده یا ضخیم شدن در سینه یا ناحیه زیر بغل اشاره داشت که اغلب بدون درد است. اگر چه، بسیار مهم است که به یاد داشته باشید هر توده یا برجستگی از نشانه های سرطان سینه نمی باشد. در این مطلب ما قصد داریم تا شما را از نشانه های کلی ابتلا به سرطان سینه، آگاه نماییم. پس هرگز این مطلب را از دست ندهید.

36
بررسی انواع پروتز سینه از نظر جنس، شکل و برجستگی

مطالب آموزشی -

بررسی انواع پروتز سینه از نظر جنس، شکل و برجستگی

بررسی انواع پروتز سینه از نظر جنس، شکل و برجستگی

40
عمل همزمان لیفت و پروتز سینه | پروتزپکسی

مطالب آموزشی -

عمل همزمان لیفت و پروتز سینه | پروتزپکسی

سینه یکی از اندام‌های اصلی و بسیار مهم در بدن بانوان است که به تناسب اندام آن‌ها کمک می‌کند. توده‌های چربی، بافت غالب سینه را تشکیل می‌دهند. عوامل مختلفی بر حالت سینه‌ها، افزایش یا کاهش حجم آن تأثیر می‌گذارد. وراثت، ابتلا به برخی بیماری‌ها، بارداری یا شیردهی، افزایش سن و کاهش وزن مهم‌ترین عواملی هستند که تغییرات دائمی در سینه ایجاد می‌کنند. افتادگی و شل شدن بافت سینه نتیجه تمام عوامل فوق است. راه‌های مختلفی وجود دارد که می‌توان برای جبران این مشکلات استفاده کرد. استفاده از انواع مختلف پروتز‌ها برای جبران کاهش حجم سینه و روش لیفت برای درمان افتادگی سینه‌ها بهترین راه محسوب می‌شود. در مواردی که متقاضی به دو عارضه افتادگی و کاهش حجم سینه‌ها دچار شود، انجام عمل همزمان لیفت و پروتز سینه تنها راه درمان است. این عمل زیبایی به برخی شرایط و خصوصیات فیزیکی نیاز دارد که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم.

12
توده های خوش خیم پستان

مطالب آموزشی -

توده های خوش خیم پستان

توده های خوش خیم پستان پدیده ای است که به طور فزاینده ای در زنان مشاهده می شود. توده خوش خیم پستان که به آن تغییرات فیبروکیستیک سینه نیز گفته می شود، می تواند هم در زنان و هم در مردان رخ دهد، اما در زنان شایع تر است. این وضعیت باعث ایجاد توده های غیر سرطانی یا مناطق ضخیم شده در بافت پستان است. اگر چه توده های خوش خیم پستان می توانند با ناراحتی یا درد همراه باشند، اما به ندرت سرطانی هستند. تشخیص صحیح هرگونه توده یا تغییری که ممکن است در معاینه فیزیکی پستان ها یا معاینه از طریق تصویربرداری از قبیل: سونوگرافی یا ماموگرافی مشخص می شوند، مهم است. یک متخصص با تجربه می تواند به تعیین این که آیا توده ممکن است نیاز به بررسی بیشتری از طریق بیوپسی برای تشخیص و درمان داشته باشد، کمک نماید. در نظر داشته باشید در مواجه با توده های خوش خیم پستان، باید اقدامات احتیاطی انجام شود تا مطمئن شویم که این توده نشانه چیز جدی تری نیست. در صورت کشف توده خوش خیم پستان، عواملی مانند سن، سابقه خانوادگی سرطان و ... بررسی می شوند. توجه داشته باشید که دانستن علائم و عوامل خطر آفرین برای توده های خوش خیم پستان می تواند به شما کمک کند که بدانید چه زمانی باید به پزشک مراجعه کنید. در ادامه پیشنهاد می کنم همراه ما باشید چرا که در این مطلب به بررسی سیر تا پیاز توده های خوش خیم پستان خواهیم پرداخت.

18
اشاره به دلایل افتادگی سینه و عوارض لیفت سینه

مطالب آموزشی -

اشاره به دلایل افتادگی سینه و عوارض لیفت سینه

افزایش سن، بارداری، یائسگی، شیردهی، کاهش و افزایش پی در پی وزن و ... همه عواملی هستند که در افتادگی و بد شکل شدن سینه‌ها دست دارند. یکی از روش‌هایی که می‌توان با استفاده از آن مشکل افتادگی سینه‌ها را برطرف کرد، لیفت سینه است؛ که یا به صورت عمل جراحی و یا از طریق روش‌های غیر جراحی صورت می‌گیرد؛ منتهی هر یک از این روش‌ها عوارضی دارند که لازم است قبل از لیفت سینه با آن‌ها آشنا شوید. پس ادامه این مطلب که لیفت سینه، انواع روش‌های آن و همچنین عوارض لیفت سینه می‌پردازد را دنبال کنید.

11
انواع کیست سینه در زنان و روش های درمان آن

مطالب آموزشی -

انواع کیست سینه در زنان و روش های درمان آن

کیست سینه می تواند منبع نگرانی، سردرگمی و ناراحتی زنان باشد. به همین دلیل است که شناخت انواع کیست سینه، علل و روش های درمان آن مهم است. کیست سینه در بین زنان بسیار شایع است و هر زنی در هر مقطعی از زندگی خود ممکن است به آن مبتلا شود. انواع مختلفی از کیست پستان وجود دارد و هر نوع دارای علائم، علل و روش های درمانی خاص خود است. دانستن انواع مختلف و درمان های مرتبط با آن ها برای پزشکان ضروری است تا توصیه ها و راهنمایی های مناسب را به بیماران ارائه دهند. از این‌رو تصمیم داریم در ادامه این مطلب شما را با کیست سینه، انواع آن و روش‌های درمان آن‌ها آشنا کنیم، پس ادامه این مطلب را از دست ندهید.

38
عوامل، علت و روش های درمان افتادگی سینه

مطالب آموزشی -

عوامل، علت و روش های درمان افتادگی سینه

افتادگی سینه مشکلی است که بسیاری از خانم ها با افزایش سن با آن دست و پنجه نرم می کنند. در حالی که تغییرات در شیوه زندگی و درمان های خانگی برای رفع افتادگی سینه وجود دارد که می توان از آن ها برای کاهش افتادگی سینه ها استفاده کرد.

20
تفاوت عمل لیفت سینه با پروتز سینه

مطالب آموزشی -

تفاوت عمل لیفت سینه با پروتز سینه

لیفت سینه و پروتز سینه دو عمل جراحی زیبایی متفاوت هستند که هدف آن ها شکل و اندازه دلخواه شماست. در حالی که این دو عمل شباهت هایی دارند، اما برای دستیابی به نتایج متفاوت طراحی شده اند. لیفت سینه شامل بلند کردن سینه ها با سفت کردن پوست و همچنین برداشتن هر گونه بافت اضافی است در حالی که بزرگ کردن سینه شامل افزایش سایز شما با ایمپلنت های سیلیکونی یا نمکی است.

10
اقدامات لازم بعد از جراحی لیفت سینه

مطالب آموزشی -

اقدامات لازم بعد از جراحی لیفت سینه

سینه ها ممکن است به دلیل افزایش سن، بارداری و تغییرات وزن، قابلیت ارتجاعی خود را از دست داده و به مرور زمان آویزان شوند. لیفت سینه یا ماستوپکسی، جراحی برای بزرگ کردن، تغییر شکل و سفت کردن آنهاست. همچنین می تواند عدم تقارن و سایر نواقص را بهبود بخشد. لیفت سینه را می توان با بزرگ کردن یا کوچک کردن سینه ترکیب کرد. نتایج بلافاصله قابل توجه است، اما خطراتی وجود دارد.

8
برای تشخیص سرطان سینه به کجا مراجعه کنیم + ویدیو

مطالب آموزشی -

برای تشخیص سرطان سینه به کجا مراجعه کنیم + ویدیو

برای تشخیص سرطان سینه به کجا مراجعه کنیم + ویدیو

39
همه چیز درباره روش پرتودرمانی سرطان سینه

مطالب آموزشی -

همه چیز درباره روش پرتودرمانی سرطان سینه

پرتودرمانی سرطان سینه از پرتوهای پرانرژی ایکس، پروتون‌ها یا ذرات دیگر برای از بین بردن سلول‌های سرطانی استفاده می‌کند. سلول‌های با رشد سریع مانند سلول‌های سرطانی نسبت به سلول‌های طبیعی بیشتر مستعد تأثیرات پرتودرمانی هستند. روش پرتودرمانی بدون درد است، اما احتمال دارد به مرور زمان باعث ناراحتی پوستی شود. جراحی برای از بین بردن سرطان و پرتودرمانی برای از بین بردن سلول‌های سرطانی انجام می‌شود که ممکن است بعد از جراحی باقی بمانند. این به کاهش خطر بازگشت یا به عبارتی عود سرطان کمک می‌کند.

11
آشنایی با انواع پیکرتراشی و فرق بین لیپوماتیک و پیکرتراشی

مطالب آموزشی -

آشنایی با انواع پیکرتراشی و فرق بین لیپوماتیک و پیکرتراشی

انواع پیکرتراشی می توانند برای حذف چربی های تجمع یافته در پهلوها، شکم و حتی باسن مورد استفاده قرار گیرند.

27
تفاوت لیپوماتیک با لیپوساکشن چیست؟

مطالب آموزشی -

تفاوت لیپوماتیک با لیپوساکشن چیست؟

برای خلاص شدن از چربی‌های شکم یا باید روش لیپوماتیک را امتحان کنید یا لیپوساکشن را؛ این مطلب را از دست ندهید تا با هر یک از این روش‌ها و تفاوت آن‌ها با یکدیگر آشنا شوید.

61
مزایا و عوارض پروتز سینه

مطالب آموزشی -

مزایا و عوارض پروتز سینه

پروتز سینه‌، مانند هر عمل جراحی، عوارضی دارد که بهتر است قبل از اینکه آن را انتخاب کنید به طور کامل با عوارض آن آشنا شوید. پروتز سینه یکی از روش‌های خلاص شدن از سینه‌های کوچک و بد فرمو افتاده است که به شما این امکان را می‌دهد که سینه‌هایی با اندازه مناسب و خوش فرم داشته باشید. در ادامه این مطلب علاوه‌بر آشنایی شما با پروتز سینه و مزایای آن، شما را با عوارضی که این روش دارد نیز آشنا کنیم. پس ادامه این مطلب را از دست ندهید.

68
بهترین جراح لیپوماتیک در تهران

مطالب آموزشی -

بهترین جراح لیپوماتیک در تهران

دکتر رقیه جلیلی یکی از فعال ترین و بهترین جراح لیپوماتیک در تهران میباشند. لیپوماتیک (lipomatic) یکی از خدمات تخصصی دکتر رقیه جلیلی بوده که با پیشرفته ترین تکنیک های پزشکی در شهر تهران ارائه می شود. خدمات جراحی دیگر شامل موارد ذیل میباشد: ابدومینوپلاستی / سرطان سینه / زیبایی سینه / تزریق چربی و ...

324
جراحی ابدومینوپلاستی چیست؟

مطالب آموزشی -

جراحی ابدومینوپلاستی چیست؟

ابدومینوپلاستی یک جراحی باز است که بر ناحیه شکم و پهلوها انجام می‌گیرد. این عمل زیبایی، به شما کمک می‌کند تا اندامی زیباتر داشته باشید. به‌وسیله ابدومینوپلاستی پوست و عضلات اضافی شکم از بین خواهند رفت. از این رو تناسب اندام و سلامتی که می خواهید، خواهید داشت و این ناحیه از بدنتان خوش فرم خواهد شد. داشتن شکم‌های بسیار بزرگ یا پوست‌های افتاده در نواحی شکم و پهلوها، موجب عدم اعتماد به‌نفس برخی می‌گردد. این وضعیت موجب شده تا افراد از وضعیت ظاهری خود راضی نباشند. به کمک عمل لاغری شکم می‌توان وضعیت مطلوبی را در این ناحیه از بدن به‌وجود آورد. جراحی لاغری شکم می‌تواند آغاز تحولی مثبت در وضعیت ظاهری و تناسب اندام این دسته از افراد باشد. به‌وسیله ابدومینوپلاستی پوست و چربی‌های اضافی از بین . جراحی زیبایی شکم یا ابدومینوپلاستی روشی است که در آن جراح چربی ‏های اضافه و پوست آویزان شکم را برمی ‏دارد. در نهایت این عمل به شکمی صاف و عضلانی منجر می‏ شود.

34
با انواع جراحی زیبایی اندام بیشتر آشنا شوید

مطالب آموزشی -

با انواع جراحی زیبایی اندام بیشتر آشنا شوید

اندام نقش مهم و اساسی در زیبایی و جذابیت ظاهری افراد دارد، این نقش امروزه موجب شده که افراد تمایل زیادی به جراحی زیبایی اندام داشته باشند. جراحی زیبایی اندام که بیشتر در خدمت خانم ها بوده است اما در چند سال اخیر جراحی زیبایی اندام های مختلف دربین آقایان رشد قابل ملاحضه ی داشته است. جراحی زیبایی اندام به چند دسته تقسیم می شود: جراحی سینه جراحی بازو جراحی باسن جراحی ران،زانو و ساق پا

143
بزرگ شدن سینه مردان

مطالب آموزشی -

بزرگ شدن سینه مردان

بزرگ شدن سایز سینه ها در آقایان که یکی از مشکلات بین آقایان است را اصطلاحا ژنیکوماستی می گویند. این اختلال که در تمامی سنین بر اثر رشد بیش از حد بافت چربی در زیر پستان ها اتفاق می افتد، ناشی از تغییرات هورمونی، عوامل ژنتیکی، چاقی و اضافه وزن و یا مصرف برخی داروهای خاص می باشد. ژنیکوماستی می تواند برای یک طرف سینه یا هر دو اتفاق بیافتد که در نهایت باعث پایین آمدن اعتماد به نفس فرد می شود، و حتی در برخی موارد، افراد هنگام انجام برخی فعالیت های فیزیکی به مشکل بر می خورند.

57
سوالات مرتبط با پروتز سینه

مطالب آموزشی -

سوالات مرتبط با پروتز سینه

پروتز سینه یا فرم ‌­دهی سینه روشی است که در آن یک سیلیکون یا ژل از طریق برش ایجاد شده در اطراف سینه وارد بافت سینه می­شود و به آن شکل یا فرم دلخواه می­دهد. برای شبیه سازی شکل طبیعی سینه و بدن، ممکن است از نرم افزار عکس سه بعدی استفاده شود تا نتیجه قبل از جراحی مشخص شود. برای تغییر شکل، بزرگ کردن یا کاهش اندازه سینه، باید ابتدا شکل و اندازه سینه ایده آل خود را انتخاب کنید.

87
ژنیکوماستی چیست؟

مطالب آموزشی -

ژنیکوماستی چیست؟

ژنیکوماستی یک بیماری مرسوم در مردان و اغلب بزرگسالان است که ۳۶ درصد از مردان را درگیر کرده است. این بیماری به معنای بزرگ شدن پستان مردانه به صورتی نامتناسب با اعضای دیگر بدن است و به دلیل افزایش بافت مجرای استروما و بافت چربی سینه رخ می دهد. بزرگ شدن سینه آقایان ممکن است در یکی از سینه ها و یا در هر دو سینه به وجود آید. میزان رشد بیماری در هر دو سینه می تواند متفاوت باشد و لزوما یکسان نیست.

226
عمل لیپوماتیک چیست(هر چیزی که باید بدانید)؟

مطالب آموزشی -

عمل لیپوماتیک چیست(هر چیزی که باید بدانید)؟

عمل لیپوماتیک در واقع به معنی پیکرتراشی و نابودی چربی‌های اضافی بدن است که بعد از انجام این عمل می‌توان از چربی‌های جدا شده پس از تصفیه شدن استفاده کرد و به مناطق دیگر بدن منتقل و تزریق نمود. جراحی زیبایی لیپوماتیک از رایج‌ترین جراحی‌های زیبایی اندام است. فواید عمل لیپوماتیک به قدری است که افرادی با سطح چاقی متوسط، تنها این روش را برای زیباسازی اندام خود انتخاب می‌کنند. با بررسی مزایا و معایب لیپوماتیک می‌توان تشخیص داد که این روش از بهترین روش‌های جراحی لاغری است چرا که با کمترین آسیب به بافت و پوست، چربی‌ها را تخلیه نموده و با گذراندن دوران نقاهت کوتاه مدت می‌توانید به فعالیت‌های عادی زندگی بازگردید.

136