جراحی سینه ، انواع جراحی سینه توسط دکتر رقیه جلیلی

تا به حال شده با خودتان فکر کنید که جراحی زیبایی سینه می تواند چه تاثیری روی اعتماد به نفس شما داشته باشد؟ سینه های افتاده و شل شده، احتمالا شما را کلافه می کنند و اجازه نمی دهند تا هر لباسی را بپوشید. عمل جراحی زیبایی سینه با قرار دادن پروتز سینه یا بالا کشیدن سینه، به شما این امکان را می دهد تا سینه های زیباتر و خوش فرم تری داشته باشید. البته به شرطی که انواع جراحی سینه را نزد یک پزشک متخصص انجام دهید. 

جراحی سینه چیست؟ 

عمل جراحی سینه در واقع یکی از انواع عمل های زیبایی است که می تواند با اهداف مختلفی جهت زیبایی (نه درمانی) برای بانوان انجام شود. این نوع عمل می تواند با بالا کشیدن سینه و بزرگ یا کوچک تر کردن سینه ها، ظاهر آن ها را بهبود ببخشد. بسیاری از بانوان که به هر دلیلی از ظاهر سینه های خودشان راضی نیستند، علاقه مند به انجام عمل جراحی زیبایی سینه می باشند تا بتوانند به آن ظاهر مطلوب مورد نظر خود برسند. 

انواع جراحی سینه جهت زیبایی

به طور کلی، عمل جراحی زیبایی سینه می تواند با روش های مختلفی انجام شود. بسته به نیاز افراد و شرایط جسمی آن ها، هر یک از انواع جراحی سینه می توانند کارایی خودشان را داشته باشند. در ادامه به 3 نوع از انواع جراحی سینه زیبایی اشاره می کنیم. 

انواع جراحی های زیبایی سینه 

  1. بزرگ کردن سینه. خانم ها ممکن است به دلایل مختلفی به بزرگ کردن سینه ها فکر می کنند. بزرگ کردن سینه های خیلی کوچک می تواند تاثیر زیادی روی اعتماد به نفس بانوان داشته باشد. برای بزرگ کردن سینه ها، از پروتز سینه استفاده می شود. این پروتزها که از مواد غیر سمی تولید شده اند، می توانند با یک برش درون سینه ها قرار بگیرند. این پروتزها دارای یک پوسته سیلیکونی هستند و با نمک و یا ژل سیلیکون پر شده اند. از مزایای پروتز سینه، می توان به امکان قرار دادن آن در سینه با سایزهای مختلف اشاره کرد.
  2. کوچک کردن سینه. جراحی کوچک کردن سینه بیشتر برای افرادی که از بزرگ بودن سینه های خودشان ناراحت هستند، انجام می شود. در این عمل جراحی، پس از برداشتن پوست سینه، بخشی از بافت سینه و چربی آن برداشته می شود. کوچک کردن سینه می تواند ظاهر بهتری به سینه های شل، بزرگ و افتاده بدهد. 
  3. لیفت سینه (ماستوپکسی). ممکن است پوست سینه برخی از زنان آنقدر قوی نباشد تا بتواند وزن سینه را تحمل کند. این موضوع می تواند باعث افتادگی سینه شود. لیفت یا بالا کشیدن سینه، یکی از روش های جراحی سینه است که می تواند باعث بهبود شرایط پوست گردد. در این روش، پوست اضافی برداشته می شود تا سینه ها به سمت بالا هدایت شوند. روش های مختلفی برای بالا کشیدن سینه وجود دارند که پزشک بر اساس نیاز بیمار و شرایط و امکانات، می تواند از هر یک از این روش ها کمک بگیرد. 

در پایین انواع جراحی ها که توسط دکتر جلیلی انجام می شود را مشاهده نمایید

پروتز سینه

خدمات - جراحی سینه

پروتز سینه

با انتخاب یکی از بهترین جراح ها سینه در تهران می‌توانید ظاهر سینه‌های خود را بهبود دهید. گاهی بر اثر افزایش سن در خانم‌ها و یا عوامل دیگری مانند بارداری و شیردهی، سینه‌ها دچار افتادگی وحتی عدم تقارن می‌شود و یا در برخی دیگر به دلایل ارثی بافت ماهیچه‌ی کمی در این ناحیه وجود دارد، از این رو به دنبال روشی کم خطر برای افزایش سایز سینه خود و یا اصلاح فرم آن را هستند و یا به علت بزرگی بیش از حالت استاندارد تصمیم در کوچیک کردن دارند. ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با روش جراحی زیبایی سینه بیشتر آشنا کنیم تا بتوانید با کمک پروتز و یا ایمپلنت‌ به فرم دلخواه خود برسید.

86
لیفت سینه (ماستوپکسی)

خدمات - جراحی سینه

لیفت سینه (ماستوپکسی)

جراحی لیفت سینه یا ماستوپکسی، یک عمل جراحی برای بالا بردن و خوش فرم کردن سینه‌های افتاده است. با از دست دادن خاصیت ارتجاعی پوست، سینه‌ها اغلب فرم زیبا و سفتی خود را از دست داده و به تدریج دچار افتادگی می‌شوند. ماستوپکسی همچنین می‌تواند اندازه‌ی آرئول (هاله‌ی تیره‌‌ی اطراف نوک سینه) را کاهش دهد. اگر سینه‌های شما کوچک هستند و یا حجم خود را از دست داده‌اند ( به عنوان مثال پس از زایمان)، انجام عمل بزرگ کردن سینه همراه با ماستوپکسی می‌تواند به طور همزمان، سفتی و سایز آن‌ها را افزایش دهد.

122
کوچک کردن سینه (ماموپلاستی)

خدمات - جراحی سینه

کوچک کردن سینه (ماموپلاستی)

عمل کوچک کردن سینه یا ماموپلاستی کاهشی (به انگلیسی Breast Reduction یا Reduction Mammoplasty) نوعی جراحی زیبایی است که با هدف کوچک کردن سایز سینه‌های بزرگ یا افتاده انجام می‌شود. افراد با انجام این عمل اعتماد به نفس بیشتری نسبت به اندازه یا شکل سینه‌های خود پیدا می‌کنند. اگر دوست دارید در مورد ماموپلاستی کاهشی بیشتر بدانید و یا متقاضی انجام عمل کوچک کردن سینه هستید تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

29
بالا کشیدن سینه

خدمات - جراحی سینه

بالا کشیدن سینه

با انجام عمل پروتز سینه در تهران می‌توانید ظاهر سینه‌های خود را بهبود دهید. گاهی بر اثر افزایش سن در خانم‌ها و یا عوامل دیگری مانند بارداری و شیردهی، سینه‌ها دچار افتادگی وحتی عدم تقارن می‌شود و یا در برخی دیگر به دلایل ارثی بافت ماهیچه‌ی کمی در این ناحیه وجود دارد، از این رو به دنبال روشی کم خطر برای افزایش سایز سینه خود و یا اصلاح فرم آن را هستند.

39


عمل جراحی زیبایی سینه چیست؟
آیا پروتز سینه عوارض دارد؟
شاید تا به حال این سوال برای شما مطرح شده است که آیا پروتز سینه عوارض دارد؟ آیا پس از انجام عمل جراحی زیبایی سینه باید منتظر بروز عوارض خاصی باشیم؟ به طور کلی، اگر به یک پزشک متبحر و باتجربه مراجعه کنید، احتمال اینکه شاهد بروز عوارض جانبی در اثر جراحی سینه باشید، بسیار کم است. اما در موارد محدودی احتمال اینکه افراد پس از انجام پروتز سینه با عوارض خاصی مواجه شوند، وجود دارد که برخی از این عوارض عبارتند از:

  • عوارض ناشی از بیهوشی
  • خونریزی
  • عفونت
  • تغییر در حس نوک سینه یا سینه
  • جای زخم
  • پارگی ایمپلنت
  • درد

 
آیا جراحی پروتز سینه دردناک است؟
هر یک از انواع جراحی سینه می توانند کمی درد را به همراه داشته باشند. اما در حین انجام این عمل جراحی، به دلیل بیهوشی موضعی یا عمومی، هیچ دردی را احساس نخواهید کرد. البته ممکن است پس از انجام جراحی پروتز سینه، به دلیل وجود بافت اسکار روی سینه خودتان احساس درد داشته باشید.
معمولا درد ناشی از انجام عمل جراحی بزرگ کردن سینه بسیار کم است و در حدود 1 تا 5 روز طول می کشد. اگرچه ممکن است کمی درد و تورم در اثر انجام جراحی سینه وجود داشته باشد. 
پس از انجام جراحی سینه، ممکن است کمی ناحیه مورد نظر کبود شود و یا احساس بی حسی در این ناحیه داشته باشید. مصرف مسکن ها، گرفتن یک دوش آب گرم به مدت یک هفته و داشتن استراحت منظم، می تواند به شما برای کاهش عوارض و درد ناشی از عمل جراحی زیبایی سینه کمک کند. 

 


 
مدت زمان بهبودی پس از انجام عمل جراحی زیبایی سینه چقدر است؟ 

بسته به نوع عمل جراحی زیبایی سینه انجام شده، مدت زمان بهبودی پس از انجام جراحی سینه متفاوت است. معمولا شرایط بهبودی با توجه به شرایط جسمی شما تعیین می شود و از یک تا شش هفته متغیر خواهد بود. بهتر است برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مدت زمان بهبودی پس از انجام جراحی پروتز سینه، با پزشک خود مشورت کنید تا مراقبت های لازم و دستورالعمل های ضروری به شما گوشزد شوند. برای اینکه دقیق تر با مدت زمان بهبودی پس از انجام جراحی سینه آشنا شوید، در ادامه به مدت زمان بهبودی در اثر انجام انواع جراحی های سینه اشاره می کنیم. 
•    جراحی بزرگ کردن سینه. معمولا پس از گذشت یک هفته قادر به رفتن به محل کار و انجام فعالیت های روزمره خود خواهید بود. 
•    جراحی ماموپلاستی یا کوچک کردن سینه. پس از گذشت 1 هفته، می توانید به محل کار بروید و یا کارهای روزمره خود را انجام دهید. 
•    جراحی ماستوپکسی. مدت زمان بهبودی پس از انجام لیفت سینه، می تواند در هر یک از افراد متفاوت باشد. اما معمولا این مدت زمان بسیار کوتاه و در حد چند روز است.  
سخن آخر با متقاضیان جراحی زیبایی سینه

 


عمل جراحی زیبایی سینه از جمله عمل های جراحی محبوب در کشور ایران است که این روزها بسیاری از بانوان متقاضی آن می باشند. در صورتی که نیاز به انجام این عمل جراحی را دارید، می بایست یک پزشک باتجربه را انتخاب کنید تا از هر نظر از عوارض انجام این عمل جراحی دور بمانید. دکتر رقیه جلیلی با داشتن تخصص در حوزه عمل جراحی زیبایی سینه، این امکان را به شما می دهید تا هر از انواع جراحی سینه را بدون عوارض جانبی انجام دهید. 

 


 بهترین جراح سینه در تهران 

بهترین جراح سینه و سینه باید ویژگی های مشخصی داشته باشد. مهم ترین نکته این است که باید در زمینه انجام انواع جراحی های سینه و سینه ( چه زیبایی و چه درمانی ) تجربه بالایی داشته باشد. به بیان دیگر تعداد زیادی جراحی انجام داده باشد. از سوی دیگر متخصص سینه خوب از بروزترین دستگاه ها و تکنیک ها برای انجام جراحی بهره می برد. با مسائل پزشکی روز آشنایی دارد و می داند که چه روشی بهترین نتیجه را در پی خواهد داشت. در این مقاله در دو بخش به جراحی های سینه به منظور درمانی و زیبایی پرداخته ایم.

جراحی ترمیمی سینه و بازسازی سینه

جراحی ترمیمی سینه، شامل برداشت و یا تعویض پروتزهای سالینی و سیلیکونی از سینه می باشد. بیمارانی که خواهان تغییر اندازه و فرم پروتز سینه هستند و یا قصد اصلاح مشکلات ناشی از جراحی قبلی را دارند، می توانند با مشورت پزشک از مزایای جراحی ترمیمی بهره مند شوند. متاسفانه بسیاری از خانم ها در سراسر دنیا به سرطان سینه مبتلا می شوند. خانم هایی که تحت جراحی ماستکتومی (برداشتن سینه) قرار می گیرند، اعتماد به نفس خود را از دست می دهد و از لحاظ روحی و روانی ضربه می خورند. جراحی بازسازی از جمله گزینه های جراحی سینه است که به خانم ها کمک می کند تا فرم طبیعی سینه های خود را بعد از درمان داشته باشند. جراحی بازسازی سینه و سینه در بیشتر موارد در زنانی انجام می شود که تحت عمل جراحی ماستکتومی قرار گرفته اند. ماستکتومی عملی است که در آن قسمتی یا کل سینه معمولا برای پیشگیری و یا درمان سرطان سینه برداشته می شود. در این روش حجم دلخواه را برای سینه بازسازی می کنند. نوک سینه و آرئولا نیز از نو بازسازی میشود. معمولاً به دلیل اینکه عصب های حسی یا غدد شیری و مجاری برداشته می شوند احساس طبیعی و عملکرد طبیعی سینه، مانند شیردهی، بر نمی گردد. شکل، کانتور و حجم سینه را می توان با ایمپلنت یا با استفاده از بافت های بیمار دوباره بازسازی کرد. در صورت استفاده از ایمپلنت، اندازه کاشت به اندازه سینه مقابل بستگی دارد. در صورت امکان، ایمپلنت معمولا در زیر عضله قفسه سینه قرار می گیرد. سینه همچنین می تواند با استفاده از بافتهای بدن بیمار دوباره ساخته شود. در این عمل حتی می توان از بخشی از بافت دیواره پایین شکم برای بازسازی سینه استفاده کرد. همچنین برای بازسازی سینه به روش اتولوگ، از عضله پشت و پوست یا چربی و عضله باسن نیز ممکن است استفاده شود. گاهی اوقات برای ایجاد تقارن در هر دو سینه ممکن است نیاز باشد تا هر دو سینه تحت عمل جراحی بازسازی شوند. بازسازی سینه را می توان در هر زمان و پس از انجام ماستکتومی نیز انجام داد. این روش هیچ تاثیری در عود سرطان یا معاینه سینه برای غربالگری سرطان ندارد. با این حال، آموزش های لازم در مورد خودآزمایی سینه برای یافتن توده سرطانی به بیماران بعد از انجام انواع جراحی زیبایی سینه داده می شود.


مراقبت های قبل و بعد دوره های نقاهت

قبل از انواع جراحی زیبایی سینه، اقدامات زیر را انجام دهید: تست های مختلف آزمایشگاهی را انجام دهید یک ماموگرافی بگیرید سیگار کشیدن و یا سایر مواد مخدر مانند کوکائین را برای مدت زمان مشخصی قبل و بعد از جراحی متوقف کنید برای کنترل خونریزی در حین جراحی از مصرف آسپرین، داروهای ضد التهاب مانند Motrin یا Aleve و مکمل های گیاهی خودداری کنید . هر گونه دارویی که در حال حاضر مصرف می کنید قبل از عمل به پزشک اطلاع دهید. بهبودی کامل بعد از انواع جراحی زیبایی سینه چه مدت طول می کشد؟ از آنجا که بدن هر بیمار منحصر به فرد است، هیچ زمان مشخصی برای بهبودی وجود ندارد. با این حال، بهبودی کامل می تواند به طور متوسط ​​شش هفته طول بکشد و بیماران معمولا بعد از حدود یک الی دو هفته احساس می کنند که کاملاً خوب هستند.

 


بهبودی بعد از انواع جراحی زیبایی سینه

-بلافاصله پس از عمل: بلافاصله پس از بیدار شدن از بیهوشی، احتمالاً احساس خماری خواهید کرد اما این اثرات معمولا طی چند ساعت از بین میرود. با این حال، بیمار به شخصی احتیاج دارد که او را به خانه برساند و یک شب با بیمار بماند. -پنج تا هفت روز اول: به طور معمول سه تا پنج روز اول ناراحت کننده ترین زمان بعد از عمل است. پزشک برای کاهش درد داروی مسکن تجویز می کند. اکثر بیماران حدود یک هفته پس از جراحی قادر به بازگشت به مشاغل پشت میز هستند. -چند هفته آینده بعد از عمل: بعد از هفته اول، بیماران تشویق می شوند که به آرامی به فعالیت های عادی روزانه خود برگردند. در این مرحله توصیه می شود از انجام فعالیت های سنگین یا فعالیت ورزشی مانند دویدن، اسب سواری یا تمرینات سخت خودداری کنید. از بلندکردن اجسام سنگین نیز بپرهیزید. به بیمارانی که مشاغل سخت و پر مشغله دارند توصیه می شود حداقل به مدت سه هفته از کار مرخصی بگیرند. -بهبودی کامل بعد از انواع جراحی زیبایی سینه: در طی ویزیت های بعد از عمل، پزشک میزان بهبودی و پیشرفت شما را ارزیابی می کند. به طور کلی، بعد از دو ماه، اکثر بیماران کاملا بهبود می یابند و می توانند تمام فعالیت های عادی خود را از سر بگیرند. بسیار مهم است که دستورالعمل های مراقبتی را به دقت دنبال کنید تا ایمپلنت های شما به درستی بهبود یابد و هیچ عارضه ای ایجاد نشود.

 


نکاتی برای بهبودی سریعتر بعد از انواع جراحی زیبایی سینه

چند چیز وجود دارد که باید در روزها و هفته های اول انتظار داشته باشید. اول اینکه مقدار قابل توجهی درد و تورم در روزهای اول وجود دارد. این طبیعی است و به طور طبیعی با گذشت زمان از بین می رود. برای کمک به کاهش درد و تسریع در بهبودی، اکیداً توصیه می شود که سینه بند مخصوص بهبودی تهیه کنید. این نوع سینه بند ها به ویژه برای استفاده بعد از عمل طراحی شده اند و علاوه بر اینکه راحت هستند به ثابت نگه داشتن ایمپلنت سینه و جلوگیری از لغزش آن و همچنین افزایش گردش خون و فشرده سازی ملایم برای اطمینان از تخلیه مناسب لنفاوی کمک می کنند. به یاد داشته باشید که بعد از جراحی حداقل به مدت یک ماه ملزم به پوشیدن سوتین در روز و شب خواهید بود، بنابراین مهم است که بدنبال ویژگی هایی مانند پارچه قابل تنفس، طراحی بدون درز، بندهای قابل تنظیم باشید. سینه بند را طوری استفاده کنید که باعث تحریک زخم ها نشود. هفته اول بعد از عمل را طوری برنامه ریزی کنید که بتوانید به طور کامل استراحت کنید. در صورت امکان، از یک دوست یا شریک زندگی خود بخواهید که بعد از جراحی به شما کمک کند، خصوصاً اگر بچه دارید. در طی دوره نقاهت قادر نخواهید بود که کودک کوچک را چند هفته بلند کنید، بنابراین در هفته های بعد از عمل تا آنجا که می توانید از دیگران کمک بگیرید.


رژیم غذایی سبک و سالم داشته باشید تا به سرعت بهبود شما کمک کند

برای جلوگیری از تشکیل کپسول انقباضی کلاژن اطراف پروتز سینه توصیه می شود در چند ماه اول پس از جراحی ماساژ روزانه سینه انجام دهید. انجام نحوه صحیح ماساژ دادن سینه مزایایی دارد، اما تضمین نمی کند که خطر کپسول اطراف پروتز به طور کامل از بین برود. باید به مدت 6 هفته از ورزش قسمت بالای بدن خودداری کنید. معمولاً 6 تا 12 هفته طول می کشد تا سینه ها به شکل نهایی خود برسند. در این مدت از فعالیت های شدید پرهیز کنید. بعد از جراحی سینه از خوابیدن به پهلوها و یا روی شکم خودداری کنید. بهترین وضعیت خوابیدن به پشت است که از فشار روی سینه ها و یا اصطکاک محل برش جلوگیری شود. به طور کلی، بیماران می توانند بعد از بهبودی زخم و برش ها، دوباره حمام کنند. این به طور معمول حدود 4 تا 6 هفته طول می کشد. دوش گرفتن در اوایل روند بهبودی بی خطر است، اما باید حداقل یک ماه از غوطه ور شدن در وان یا استخر خودداری کنید.


جراحی های همزمان زیبایی سینه

عوامل متعددی می توانند بر ظاهر سینه تاثیر بگذارند. زمانی که چندین عامل با هم در بدشکلی سینه ها تاثیر بگذارد یک روش جراحی به تنهایی برای کسب نتایج مطلوب کافی نیست. در این موارد با در نظر گرفتن انتظارات بیمار و ویژگی های بافتی بیمار برای رفع مشکلات مختلف و بازگرداندن ظاهری متعادل از چند روش ترکیبی استفاده می شود. انواع روش های جراحی سینه به طور همزمان با همدیگر و یا به صورت مرحله ای قابل انجام است. یکی از رایج ترین روش های ترکیب جراحی لیفت سینه همزمان با افزایش سینه است. این ترکیب امکان اصلاح مسائلی همچون کوچکی سینه، عدم تقارن و پتوز (افتادگی) سینه را در طول یک عمل جراحی می دهد. همچنین ماستوپکسی یا لیفت سینه نیز در کنار روش جراحی کاهش اندازه سینه انجام می شود. که در این روش ترکیبی همزمان با خارج کردن بافت های اضافی پوست اضافی سینه نیز برداشته می شود روش ترکیبی کاهش سینه همزمان با کاشت ایمپلنت reduction augmentation نیز امکان پذیر است.معمولا با استفاده از روش جراحی کاهش اندازه سینه مقداری به کشیده شدن و بالا رفتن سینه ها کمک می کند و بیمارانی که عمل کاهش سایز سینه انجام می دهند معمولا نیازی به کاشت ایمپلنت ندارند بافت سینه موجود در این بیماران می تواند در حین جراحی تغییر شکل داده و اصلاح شود و بدون نیاز به کاشت، ظاهری طبیعی و جذاب ایجاد کند. اما دانستن این نکته مهم است که بیشتر جراحی های کاهش سینه برای کمک به تغییر شکل سینه نیاز به برداشتن مقدار قابل توجهی از بافت سینه است که معمولاً بیش از یک فنجان است. اگر بافت سینه موجود به اندازه کافی نباشد که بتوان ظاهر سینه تغییر شکل یافته را افزایش دهد، در اینصورت از ایمپلنت برای فرم دهی به سینه استفاده می شود. زیرا هدف نه تنها کاهش اندازه بلکه ایجاد یک شکل و فرم زیبا و دلپذیر از سینه ها نیز هست ممکن است روش کاهش سایز سینه به تنهایی کافی نباشد و قسمت فوقانی سینه خالی به نظر برسد در این موارد برای بهبود و حفظ شکل سینه از ایمپلنت نیز استفاده شود. 


از جراحی زیبایی سینه چه انتظاراتی می توان داشت؟

دوره نقاهت جراحی زیبایی سینه در هر بیماری متفاوت است و به نوع جراحی انجام شده بستگی دارد. پزشک با بررسی و معاینه بیمار خود تشخیص می دهد که کدام روش جراحی مناسب تر می باشد. مراقبت های بعد از جراحی زیبایی سینه شامل مصرف داروها، زمان شروع فعالیت های بدنی و ورزش و هم چنین نحوه مراقبت از بخیه ها می باشد که در اختیار بیمار قرار خواهد گرفت. نکته مهم اینکه مراجع کننده تمام نکاتی که گفته شده از سوی پزشک خود را رعایت کند تا بهترین نتایج حاصل شود. مراجع کننده نیز باید تمام سوالات و نگرانی های خود را با پزشک در میان بگذارد تا از بروز عوارض احتمالی پیشگیری به عمل آید. در کل، مراجعینی که خواهان تغییر شکل و اندازه سینه های خود هستند و یا تحت درمان سرطان قرار گرفته اند و هم چنین خانم ها و آقایانی که با مشکلات پزشکی مربوط به سینه ها روبرو هستند، می توانند با مشورت پزشک از مزایای جراحی های زیبایی سینه بهره مند شوند

 

 

کلمات کلیدی  : دكتر فوق تخصص جراحي سينه تهران  / دكتر جراح سينه خانم تهرانجراح سينه خوب در تهراندكتر جراح سينه در تهراندكتر فوق تخصص جراحي سينه تهران / بهترین جراح سینه در تهران